គម្រោង «ទំនើបកម្មប្រព័ន្ធអប់រំ បណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ» ផ្ដល់ឱកាសសិក្សាជំនាញវិជ្ជាជីវៈ៩០កន្លែង​សម្រាប់ពលរដ្ឋនៅ​ខេត្តមណ្ឌលគិរី
មណ្ឌលគិរី – មជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីៈខេត្តមណ្ឌលគិរី បានប្រកាស​ផ្តល់អាហារូបករណ៍​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ចំនួន​៩០កន្លែងសម្រាប់​យុវជន ក៏​ដូចជា​ប្រជាពលរដ្ឋ​រស់​នៅ​ក្នុង​ខេត្ត​មណ្ឌល​គិរី។ អាហារូបករណ៍នេះ ស្ថិត​ក្រោមគម្រោង «ទំនើបកម្មប្រព័ន្ធអប់រំ បណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ» ។
បើតាម​សេចក្តី​ជូនដំណឹង​របស់​មជ្ឈមណ្ឌល​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ខេត្ត​មណ្ឌលគិរី វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះនឹងផ្ដល់ឱ្យសិក្សាជំនាញវិជ្ជាជីវៈចំនួន៤ រួមមាន ការដំឡើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ ចំនួន១៥នាក់, ការផ្សារអគ្គិសនី ១៥នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ូតូ ៣០នាក់ និងសេវាកម្មកុំព្យូទ័រ ៣០នាក់ ។ ការសិក្សាមានរយៈពេលខ្លីគិតចាប់ពីថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ដល់ថ្ងៃទី២០ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ ។
អាហារូបករណ៍នេះផ្ដល់ជូនសម្រាប់ យុវជន យុវនារីដែលមានអាយុចាប់ពី១៥ឆ្នាំឡើង កម្មករ កម្មការិនី ដែលបាត់បងការងារ ដោយ​មានអាយុចាប់ពី១៥ឆ្នាំ ដល់៤០ឆ្នាំ ។ ជាពិសេសគ្រួសារអតីតយុវជន និងបងប្អូនជនជាតិដើមភាគតិច សិស្សបោះបង់ការសិក្សា ស្ត្រីមេម៉ាយ និងក្មេងកំព្រាជាដើម ។
បងប្អូនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍អាចទៅទទួលពាក្យសុំចូលរៀននៅទីតាំងនៃមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តមណ្ឌលគិរី ដែលមានអាស័យដ្ឋានភូមិជ្រៃសែន សង្កាត់សែនមនោរម្យ ក្រុងសែនមនោរម្យ ខេត្តមណ្ឌលគិរី រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ចាប់ពីថ្ងៃច័ន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទាក់ទងទៅលេខទូរស័ព្ទ ០៨៨ ៦២៤ ០៦ ២២ / ០១០ ៥០ ៩៩ ៦២ / ០១២ ៣១ ៣៣ ៦២ / ០៩២ ៣៥ ៥៦ ២៣ / ០៩៧ ៧៩៦ ៦៦ ៥៣ / ០៩៧ ៧២ ៥៩ ៣៥៨ ឬតាមរយៈគេហទំព័រផ្លូវការ Facebook: មជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជិវៈខេត្តមណ្ឌលគិរី ។ ទទួលពាក្យពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះរហូតដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ៕