ក្រុមយុវជន នៃក្លឹបធុរកិច្ច AUPP រៀបចំ “វេទិកាយុវជន និងធុរកិច្ច ឆ្នាំ២០២៥” ចុងស​ប្តាហ៍នេះ ដើម្បីលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងសហគ្រិនភាព នវានុវត្តន៍ និងការអភិវឌ្ឍជំនាញ សម្រាប់យុវជនខ្មែរ
ហេតុដូចនេះហើយ ទើបជំរុញឱ្យក្រុមការងារ Business Society រៀបចំ «វេទិកាយុវជននិងធុរកិច្ច ឆ្នាំ២០២៥» នេះឡើង ក្រោមមូលបទ៖ បម្លែងវិបត្តិជាឱកាស ៖ «លើកតម្កើងអត្តសញ្ញាណជាតិខ្មែរ និងលើកកម្ពស់សក្ដានុពលយុវជនតាមរយៈពាណិជ្ជកម្មក្នុងស្រុក» (Turning Crisis into Opportunities: Shaping Cambodianess and Empowering Youth Through Local Business) ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនា ថ្ងៃទី ២១ ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២៥ នៅ មជ្ឈមណ្ឌលបច្ចេកវិទ្យា (AUPP Tech Center) នៃសាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ ក្នុងទិសដៅលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងអំពី​សហគ្រិនភាព នវានុវត្តន៍ និងការអភិវឌ្ឍជំនាញ ដើម្បីចាប់យកកាលានុវត្តភាពថ្មីៗ សម្រាប់យុវជនខ្មែរគ្រប់រូប។
ក្នុងនោះផងដែរ ពួកយើងជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំថា “មានតែការរួបរួមសាមគ្គីគ្នានេះហើយ ទើបធ្វើឱ្យយើង​ខ្លាំង” ជាពិសេសក្នុងនាមជាយុវជនជំនាន់ក្រោយ ពួកយើងសង្ឃឹមថា កម្មវិធីនេះ នឹងផ្ដល់ជាគុណតម្លៃក្នុងការលើកកម្ពស់អត្តសញ្ញាណជាតិខ្មែរយើង ហើយទទួលបានការចូលរួមយ៉ាងច្រើនកុះករពីសំណាក់ សហគ្រិន ធុរកិច្ចបង្កើតថ្មី សិស្ស-និស្សិត និងសាធារណជនពីគ្រប់មជ្ឈដ្ឋាន។