សិក្ខាសាលាភាពជាអ្នកដឹកនាំកម្រិតកំពូល និងការវិនិយោគ
នៅថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ខាងមុខនេះ MAXWELL LEADERSHIP ដែលជាកំពូលថ្នាក់ដឹកនាំបង្វឹក​ភាព​ជាអ្នកដឹកនាំលំដាក់ពិភពលោក​ដែលមកពីសហរដ្ឋអាមេរិចនឹងធ្វើការរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី «ភាពជាអ្នកដឹកនាំកម្រិតកំពូល និងការវិនិយោគ» មានការចូលរួមពីសំណាក់វាគ្មិនដែលសុទ្ធសឹងតែមានបទពិសោធន៍ជាច្រើនឆ្នាំក្នុងការបង្វឹកភាពជាអ្នកដឹកនាំទៅកាន់ ថ្នាក់ដឹកនាំ និងម្ចាស់អាជីវកម្មជុំវិញពិភពលោក ក៏ដូចជាការវិនិយោគពាន់លាន ក្នុងនោះវាគ្មិនរួមមាន៖ លោកស្រី Karen Robinson លោក Yonnick Matthews និងលោកស្រី Marichel Matthews។
គោលបំណងសំខាន់ នៃសិក្ខារសាលានេះ គឺដើម្បីបង្កើតបណ្ដាញទំនាក់ទំនង និងផ្គូរផ្គងអាជីវកម្ម ការផ្លាស់ប្តូរ និងចែករំលែកបទពិសោធន៍រវាងម្ចាស់អាជីវកម្ម និងម្ចាស់អាជីវកម្មផ្សេងៗគ្រប់វិស័យ ជាពិសេសទទួលបានការបង្វឹកភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងទទួលបានការបណ្តុះបណ្តាលពីការវិនិយោគក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យផងដែរ។ កម្មវិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយ៖ ក្រុមហ៊ុន iMedia ក្រុមហ៊ុន Making Property Easy ក្រុមហ៊ុន Known 819 សហការដោយ៖ ក្រុមហ៊ុន Urban Village ក្រុមហ៊ុន IdeaPlus សារព័ត៌មាន ដើមអម្ពិល សារព័ត៌មាន BAKSEY MEDIA សារព័ត៌មាន AMS និងសារព័ត៌មាន khmer Notes។
គួរបញ្ជាក់ផងដែលថា កម្មវិធីនេះនឹងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ នៅ Urban Village ចាប់ពីវេលាម៉ោង៨ព្រឹក ដល់ម៉ោង១២ថ្ងៃត្រង់ តម្លៃសំបុត្រចូលរួម មុនថ្ងៃទី7៖ $20, ក្រោយថ្ងៃទី7៖ $25, ថ្ងៃកម្មវិធី៖ $35។