ភ្នំពេញ – គណៈកម្មការស្ម័គ្រចិត្ត នៃគណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើកទី៣២ (CAMSOC) និងអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម លើកទី១២ ឆ្នាំ២០២៣ បានប្រកាសទទួលអ្នកស្ម័គ្រចិត្តជាផ្លូវការ ដើម្បីជាផ្នែកមួយ នៃដំណើរឆ្ពោះទៅព្រឹត្តិការណ៍ជាប្រវត្តិសាស្ត្រនេះ។ បើតាមសេចក្តីប្រកាស កីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើកទី៣២ មានប្រភេទកីឡាចំនួន ៣៦ បូកជាមួយកីឡាសម្ដែង ១ប្រភេទទៀត ដែលមានតម្រូវការអ្នកស្ម័គ្រចិត្តប្រមាណ ៦,៩៦៣នាក់ ។
សូមបញ្ជាក់ថា អ្នកស្ម័គ្រចិត្តសម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេមលើកទី៣២ ត្រូវបានបែងចែកជា ៣កម្រិត រួមមាន ថ្នាក់ដឹកនាំ ជនបង្គោល និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្តទូទៅ ព្រមទាំងផ្ដល់៥០កន្លែងដល់អ្នកស្ម័គ្រចិត្តជាជនជាតិបរទេស។ លើសពីនេះ ក៏ត្រូវការអ្នកស្ម័គ្រចិត្ត នៅខេត្តសៀមរាប ចំនួន ១០០នាក់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចំនួន ១០០នាក់ ខេត្តកែប ៥០នាក់ និងខេត្តកំពត ៥០នាក់។
អ្នកដែលចង់ចូលរួមជាអ្នកស្ម័គ្រចិត្តត្រូវមានលក្ខណៈសម្បត្តិដូចជា មានអាយុចាប់ពី ១៨ឆ្នាំឡើងទៅ គិតត្រឹមថ្ងៃទី០១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣ មានពេលវេលាគ្រប់គ្រាន់ មានសុខភាពល្អដើម្បីបំពេញការងារ មានឆន្ទៈនិងទំនួលខុសត្រូវខ្ពស់ក្នុងការងារ មានអាកប្បកិរិយាស្លូតបូត សុភាពរាបសា និងលើកទឹកចិត្តចំពោះជនមានពិការភាព គ្រូបង្វឹកកីឡា អតីតកីឡាករ កីឡាការិនី។ សម្រាប់អ្នកស្ម័គ្រជាអ្នកសម្របសម្រួល LO ត្រូវចេះភាសាអង់គ្លេស។
សម្រាប់ការចុះឈ្មោះចាប់ពីថ្ងៃទី០១ ខែកុម្ភៈ ដល់ថ្ងៃទី០១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ តាមរយៈ https://cambodia2023.com/km/volunteer-register។ ការបំពេញពាក្យស្នើសុំត្រូវបានកំណត់ជា ៣ដំណាក់កាល ហើយបេក្ខភាពដែលបំពេញពាក្យស្នើសុំបានជោគជ័យ នឹងទទួលបានសារបញ្ជាក់នៅលើ Telegram ឬនៅលើ E-mail៕