អគ្គនាយកនាយកដ្ឋានយុវជន អំពាវនាវ​ដល់​យុវជនគួរយកពេលវេលា​មក​គិត​ពីអ្វី​​ជាផល​ប្រយោជន៍ និង​ចំណេះដឹង
ភ្នំពេញ – លោកជំទាវ ស្រូយ សុជាតិ អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋាន​យុវជន ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានធ្វើ​ការ​អំពាវនាវ​ដល់​ប្អូនៗ​ជា​យុវជន​ទាំងអស់ សូម​យក​ពេលវេលា​មក​គិត​​ទៅ​លើ​អ្វី​ដែល​ជា​ផលប្រយោជន៍ និង​ចំណេះ​ដឹងសម្រាប់​ខ្លួន​ឯង ជាជាង​យក​ពេលវេលា​ទាំងអស់នោះ ទៅ​គិត​ពី​រឿង​ឥតប្រយោជន៍ផ្សេងៗ។
ការអំពាវនាវ​របស់​អគ្គនាយកនាយកដ្ឋានយុវជននេះ ធ្វើ​ឡើង​ក្រោយ​ពីគេមើលឃើញថា ប៉ុន្មានថ្ងៃមកនេះ តាមរយៈ​បណ្តាញ​សង្គម​មានយុវជន​ភាគច្រើន​ កំពុងតែ​ផុសផុលបង្ហាញពីការ​គាំទ្រ​របស់ពួកគេចំពោះ​ក្រុមសិល្បៈក រហូត​​ដល់​មានជម្លោះ​ថែមទៀត។
លោកជំទាវ ស្រូយ សុជាតិ បាន​មានប្រសាសន៍ថា យុវជន​យើង​ដែល​កើត​នៅ​ក្នុង​សម័យ​នេះ គឺជា​សំណាង​ដែល​មាន​ទូរស័ព្ទ​ដៃឆ្លាតវៃ (Smart Phone) ប្រើប្រាស់ ហើយ​អាច​ទាក់ទង​ទៅ​កាន់ពិភពលោក​បានតែមួយ​ប៉ព្រិចភ្នែក ព្រោះ​តែ​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​បច្ចុប្បន្ន​នៅទីណាក៏​មានអ៊ីនធឺណេតប្រើប្រាស់ដែរ ដែលវា​ក៏​ជាគោលនយោបាយ​របស់រាជរដ្ឋាភិបាល  ដើម្បី​ឱ្យ​ពលរដ្ឋ​កម្ពុជា​អាច​មើលឃើញ​ពិភពលោក​កាន់តែ​ទូលំទូលាយ ប៉ុន្តែ​មិន​មែន​យកពេលវេលា​របស់ខ្លួន​មក​គិត​តែ​រឿង​ឥតប្រយោជន៍​នោះទេ។
លោកជំទាវ​អគ្គនាយកយុវជន​បញ្ជាក់ថា នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម យើង​មាន​ព័ត៌មាន​ជាច្រើន​ដែល​ល្អៗ ដូចជា កម្មវិធី​របស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា, កម្មវិធី​របស់ក្រសួងវ​ប្បធម៌, កម្មវិធីរបស់ក្រសួងកិច្ច​ការ​នារី ក៏​ដូចជា​កម្មវិធីរបស់ក្រសួងបរិស្ថានជា​ដើម ដែលតែងតែលើក​យក​ពី​ការងារ​ដែលពាក់ព័ន្ធ​ជាមួយ​យុវជន​ល្អៗ ។
“ដូច្នេះ យុវជន​យើង​គួរ​យក​ពេលវេលាដែល​គិតពីរឿង fan គិតពីរឿងប្រកួតប្រជែង… ប្អូនៗ​គួរ​តែ​យកពេលវេលា​ទាំងហ្នឹង​មក​វិភាគ​ទៅលើអ្វីដែលជាផលប្រយោជន៍​ និង​ចំណេះដឹង​រ​បស់ប្អូនៗ ល្អប្រសើរជាង”
បើតាម​ប្រសាសន៍​របស់​លោកជំទាវ ស្រូយ សុជាតិ មុន​នឹង​ធ្វើ​សកម្មភាពអ្វី​មួយ យុវជន​កម្ពុជា​គួរ​តែ​ពិចារណា និង​វែកញែក​ឱ្យ​បាន​ល្អជាទីបំផុត​សម្រាប់​ការសន្និដ្ឋាន ឬក៏​ផ្តល់មតិទៅ​លើអ្វីមួយ។ លោកជំទាវបញ្ជាក់ថា ជួន​កាលរឿង​មួយ​ដែល​យើង​ឃើញ វាមិន​ប្រាកដថា ជាក់ស្តែង​ដូចភ្នែក​ដែល​យើង​ឃើញ​នោះទេ ដូច្នេះ​យុវជន​ត្រូវ​តែវិភាគ​ឱ្យ​បាន​គ្រប់ជ្រុងជ្រោយសិន៕