បណ្តាញគ្រឹះស្ថានអប់រំ វេសឡាញ អេឌ្យូខេសិន គ្រុប និងសាកលវិទ្យាល័យ Dhurakij Pundit (DPU) ប្រទេសថៃ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ បានចុះ MoU ជាមួយគ្នា ក្នុងការផ្តល់ឱកាសសិក្សា និងអាហារូបករណ៍ដល់សិស្សានុសិស្សកម្ពុជា ដែលមានបំណងបន្តការសិក្សានៅកម្រិតឧត្តមនៅទីនោះ។
លោក គង់ សំនៀង ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិការនៃបណ្តាញគ្រឹះស្ថានអប់រំ វេសឡាញ បានលើកឡើងថា តាមរយៈកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាផ្លូវការនេះ គ្រឹះស្ថានអប់រំទាំង២នឹងបង្កើតបានឱកាសសិក្សារួមគ្នា ដូចជាគម្រោងស្រាវជ្រាវ ការផ្លាស់ប្តូរបទពិសោធសិស្ស និងបុគ្គលិកអប់រំ ព្រមទាំង​គំនិតផ្តួចផ្តើមជាច្រើនទៀត។
លោក Atit Koirala តំណាងសាកលវិទ្យាល័យ Dhurakij Pundit បានថ្លែងថា តាមរយៈកិច្ចសហការនេះ សាកលវិទ្យាល័យ Dhurakij Pundit នឹងផ្តល់ជូនអាហារូបករណ៍រហូតដល់៥០% សម្រាប់សិស្សានុស្សនៃបណ្តាញសាលារៀនវ៉េស្ទឡាញន៍ និងសាលារៀនណត្សឡាញន៍ ដែលមានបំណងបន្តការសិក្សានៅប្រទេសថៃ។
សាកលវិទ្យាល័យ Dhurakij Pundit គឺជាសាកលវិទ្យាល័យឈានមុខគេមួយនៅប្រទេសថៃ ដែលមានការទទួលស្គាល់លើគុណភាពអប់រំ នវានុវត្តន៍ និងភាពជាដៃគូអន្តរជាតិផងដែរ។