នាវាបណ្ណាល័យចល័ត Doulos Hope កំពុងទាក់ទាញចំណាប់អារម្មណ៍យុវជនកម្ពុជាដែលស្រឡាញ់ការអាន
នាវាបណ្ណាល័យចល័ត Doulos Hope មកពីប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ បានធ្វើដំណើរមកដល់កំពង់ផែស្វយ័តភ្នំពេញ កាលពីថ្ងៃទី៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ ក្នុងគោលបំណងមកបំពេញបេសកកម្មលើកកម្ពស់អក្ខរកម្មឱ្យកាន់តែស្រស់បំព្រងនៅតំបន់អាស៊ី និងលើកកម្ពស់អក្ខរកម្មឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើង។ ការ​មក​ដល់នៃនាវាដែលមានផ្ទុកសៀវភៅចម្រុះជាង៥ពាន់ចំណងជើង បាននិងកំពុងទាក់ទាញការចាប់អារម្មណ៍ពីប្រជាជនកម្ពុជា ជាពិសេសយុវជនដែលស្រឡាញ់ការអានឱ្យទៅចូលរួមទស្សនា និងទទួលយកបទពិសោធន៍ថ្មីក្នុងការអានសៀវភៅលើនាវា។
លោក តុន ច័ន្ទរឹទ្ធិ ជាអ្នកនិពន្ធឯករាជ្យ
កញ្ញា សុធារ័ត្ន ដែលជាអាជីករវ័យក្មេង​មួយរូប ក៏​បាន​មក​អានសៀវភៅ​នៅលើនាវានេះដែរ ដោយថា កញ្ញាចាប់អារម្មណ៍មកចូលរួមទស្សនា នាវាបណ្ណាល័យចល័ត Doulos Hope នេះ ដោយសារវាជាព្រឹត្តិការណ៍កម្រមាន និងមានសៀវភៅចម្រុះជាច្រើនប្រភេទ។ កញ្ញា បន្តថា ដំបូងឡើយកញ្ញាមកចូលរួមព្រោះចង់ស្វែងយល់ ប៉ុន្តែក្រោយមកក៏ចាប់អារម្មណ៍ចង់ទិញសៀវភៅទៅអានផងដែរ។
កញ្ញា ទ្រី ជូអ៊ិញ ជានិស្សិតឆ្នាំទី១ ជំនាញទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ និយាយថា កញ្ញាទទួលបានអារម្មណ៍ថ្មីមួយទៀតនៅពេលបានចូលទស្សនានាវាបណ្ណាល័យចល័ត Doulos Hope នេះ។ កញ្ញា ទ្រី ជូអ៊ិញ បន្តថា សម្រាប់សៀវដែលចាប់អារម្មណ៍ និងស្វែងរកទិញនៅទីនេះ​ គឺជាប្រភេទសៀវភៅដែលទាក់ទងទៅនឹងប្រវត្តិសាស្រ្តពិភពលោក។