កម្មវិធីអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ថ្នាក់ជាតិប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍ដល់សិស្ស-និស្សិតទូទាំងប្រទេសឱ្យសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ សិក្សានៅសាកលវិទ្យាល័យសៅសអ៉ីសថ៍អេយសៀខេត្តសៀមរាប ចំនួន៣០កន្លែង សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៣-២០២៤។
កម្មវិធីអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រលើជំនាញជាច្រើនដូចជា គ្រប់គ្រង ម៉ាឃីតធីង (Marketing) គណនេយ្យនិងសវនកម្ម, ពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ, ហិរញ្ញវត្ថុ និងធនាគារ, សេដ្ឋកិច្ចអន្តរជាតិ, គ្រប់គ្រងទេសចរណ៍អន្តរជាតិ, គ្រប់គ្រងទេសចរណ៍ និងបដិសណ្ឋារកិច្ច, រដ្ឋបាលសាធារណៈ, នីតិសាស្ត្រ, វិទ្យាសាស្ត្រនយោបាយ និងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ, បង្រៀនភាសាអង់គ្លេស, បង្រៀនភាសាចិន, គណិតវិទ្យា, អក្សរសាស្ត្រខ្មែរ, ព័ត៌មានវិទ្យា, ស្ថាបត្យកម្ម, វិស្វកម្មសំណង់ស៊ីវិល, រូបវិទ្យា, ប្រវត្តិវិទ្យា, ទស្សនវិទ្យា, និងគ្រប់គ្របអប់រំ។
ដើម្បីធ្វើការដាក់ពាក្យបេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍អាចស្នើសុំអាហារូបករណ៍បានតាមរយៈការដាក់ពាក្យផ្ទាល់នៅទីស្នាក់ការអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដែលមានអាសយដ្ឋានផ្ទះលេខ៤៤ ផ្លូវលេខ៤៣២ សង្កាត់ទួលទំពូងទី១ ខណ្ឌចំការមន រាជធានីភ្នំពេញ (បណ្ណាគារកម្ពុជា)។ បេក្ខជនអាចស្នើពាក្យដោយបំពេញបែបបទស្នើសុំអាហារូបករណ៍ និងបញ្ជូលឯងសារភ្ជាប់តាមរយៈ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBUEnr6_IlIq0ShJdJbHI4BH2Gkc4nKHxR2GELI36A6H8-Fg/viewform?usp=sf_link