កម្មវិធីជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិឆ្នាំ២០២៣ រកឃើញ​បេក្ខជន​៤ក្រុមបន្ត​ទៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ
ភ្នំពេញ – ក្រោយការប្រកួតយ៉ាងស្វិតស្វាញរបស់បេក្ខជន ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានរកឃើញបេក្ខជ៤ក្រុម ត្រៀមបន្តទៅប្រកួតក្នុងវគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រ នៃកម្មវិធីជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិ២០២៣ ដែលគ្រោងនឹងប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅថ្ងៃទី០៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ ខាងមុខ។
បេក្ខជន ៤ក្រុម ដែលអាចបន្តទៅកាន់វគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រ រួមមាន៖ ទី១.បេក្ខជនមកពីសាលាមីគីវ៉េ រាជធានីភ្នំពេញ, ទី២.បេក្ខជន​មក​ពីវិទ្យាល័យកំពង់សិលា ខេត្តព្រះសីហនុ, ទី៣.បេក្ខជន​មក​ពីសាលាបញ្ញាសាស្រ្តអន្តរជាតិ ខេត្តបាត់ដំបង និងទី៤. បេក្ខជន​មក​ពីវិទ្យាល័យស្វាយលើ ខេត្តសៀមរាប ។ ក្នុងនោះ ក៏​មានបេក្ខជនចំនួន ៤រូប ផ្សេង​ ទទួលបានឱកាសធ្វើវាគ្មិនឆ្នើមប្រកួតនិយាយជាសាធារណៈ រួមមាន៖ ទី១.យុវតី សឿ សួនរ៉ូហ្សា មកពីសាលាប៊ែលធីអន្តរជាតិ រាជធានីភ្នំពេញ, ទី២.យុវតី ឈឿន អូនធំ មកពីវិទ្យាល័យកំពង់សិលា ខេត្តព្រះសីហនុ, ទី៣.យុវតី ម៉េង រិទ្ធរក្សា មកពីសាលាបញ្ញាសាស្រ្តអន្តរជាតិ ខេត្តបាត់ដំបង និងទី៤. យុវតី ស៊ុន បុប្ផារតនៈ មកពីវិទ្យាល័យ ស្វាយលើ ខេត្តសៀមរាប។
ជាមួយ​គ្នា​នេះ លោក ម៉ិល ផនសីហា ក៏​បានបង្ហាញពីប្រធានបទដែលនឹងប្រកួតក្នុងវគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រ នៃកម្មវិធីជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិឆ្នាំ​២០២៣ ដោយប្រធានបទទី១. នីតិរដ្ឋគឺជាមូលដ្ឋានគ្រឹះនៃលទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យ និងការអភិវឌ្ឍន៍។ ក្នុងនោះ ក្រុមស្របបានទៅលើ សាលាបញ្ញាសាស្រ្តអន្តរជាតិខេត្តបាត់ដំបង ហើយ​ក្រុមបដិសេធបានទៅលើក្រុមមកពីវិទ្យាល័យស្វាយលើ ខេត្តសៀមរាប ។ ដោយឡែកប្រធានបទទី២ គឺ ការអប់រំតាមបែបឌីជីថលជាមធ្យោបាយដ៏ចម្បងដែលធ្វើឱ្យសម្រេចបាននូវការអប់រំពេញលេញ និងពេញមួយជីវិត។ ក្នុងនោះ ក្រុមបដិសេធបានទៅលើ បេក្ខជន​មក​ពីវិទ្យាល័យកំពង់សិលា ខេត្តព្រះសីហនុ ចំណែកក្រុមស្របបានទៅលើ សាលាមីគីវ៉េ រាជធានីភ្នំពេញ។