យុវជន ៨៧៣នាក់បានសិក្សាជំនាញបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈពីគម្រោងអង្គការ People In Need
ភ្នំពេញ – អង្គការ People In Need បានអនុវត្តគម្រោងជំរុញការផ្លាស់ប្ដូរទៅរកការងារសម្រាប់យុវជន ឬហៅថា FTE4Youth មានបំណងពង្រឹងគុណភាពអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលច្ចេកទេសដល់យុវជន គាំទ្រដោយសាធារណៈរដ្ឋឆេក សម្រាប់រយៈពេល​បីឆ្នាំ នៅមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ។ នេះជាឆ្នាំចុងក្រោយនៃការអនុវត្តគម្រោ​ង​​នេះ ជួយយុវជនកម្ពុជាឱ្យទទួលបានការបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈ សរុបចំនួន ៨៧៣នាក់ ក្នុងនោះ ស្រី ១៥៥នាក់ ។
លោក ញ៉ូវ ដែន ប្រធានគម្រោងជំរុញការផ្លាស់ប្ដូរទៅរកការងារសម្រាប់យុវជន មានប្រសាសន៍ថា គម្រោងនេះ មានគោលបំណងបង្កើនសមត្ថភាពមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ជួយឱ្យយុវជនមានជំនាញវិជ្ជាជីវៈ​កាន់​តែប្រសើរឡើង និងឆ្លើយតបទៅនឹងទីផ្សារការងារជាក់ស្តែង ។
លោក ញ៉ូវ ដែន
“គម្រោង FTE4Youth ផ្ដោតសំខាន់លើការពង្រឹងគុណភាពអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលច្ចេកទេស ជាពិសេសធ្វើយ៉ាងណាឱ្យយុជនទទួលបានជំនាញសមរម្យមួយ​ មានការងារធ្វើ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងគុណភាពតម្រូវការទីផ្សារការងារ”
លោក លី ចន្ទរិទ្ធ នាយកមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង មានប្រសាសន៍ថា មជ្ឈមណ្ឌលមានគោលបំណងបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញបច្ចេក​ទេស និងវិជ្ជាជីវៈដល់យុវជន ប្រជាពលរដ្ឋ និងសិស្សបោះបង់ការសិក្សាឱ្យមានជំនាញច្បាស់លាស់ ដើម្បីកាត់បន្ថយភាពក្រីក្រ មានមុខរបរជាក់លាក់​ ដើម្បីរកប្រាក់​ចំណូលផ្គត់ផ្គង់ក្រុមគ្រួសារឱ្យមានការរីកចម្រើន ។
នាយកមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានបន្ថែមថា តាមរយៈ គម្រោង FTE4Youth មជ្ឈមណ្ឌលបានបណ្ដុះបណ្ដាលលើជំនាញចំនួន៤ ដូចជា ជំនាញបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានវិទ្យា ជំនាញជួសជុលរថយន្ត ជំនាញអគ្គិសនី និងជំនាញជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់ ។
តាមការបញ្ជាក់របស់នាយកមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង សម្រាប់សិស្សានុសិស្សដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ អាចចុះឈ្មោះចូលរៀននៅមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានដោយឥតគិតថ្លៃចាប់ពីថ្ងៃនេះតទៅ ។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទំនាក់ទំនងលេខទូរស័ព្ទ ០១២ ៤៧៤ ៣៤១, ០៩៣ ៣៨៧ ៨៤៤, ០១០ ៣៩៥ ៤៥៥ ឬតាមរយៈអាសយដ្ឋាន ភូមិទួលក្រឡាញ់ សង្កាត់កំណង់ឆ្នាំង ឬតាមរយៈគេហទំព័រហ្វេសប៊ុក មជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ៕