ក្រសួងបរិស្ថានគាំទ្រគម្រោងបំពាក់ធុងសំរាមដល់សាលារៀនចំនួន១៥ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ
ភ្នំពេញ – ក្រសួងបរិស្ថានបានបង្ហាញ​ការ​គាំទ្រចំពោះគម្រោងបំពាក់ធុងសំរាមដល់សាលារៀន ចំនួន១៥កន្លែងក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ តាមរយៈសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីលើកកម្ពស់ការចូលរួមពង្រឹងចំណេះដឹងអនាម័យបរិស្ថានតាមសាលារៀន សោភណ្ឌភាពស្អាត និងសុខភាពសិក្សា។
ការប្រគល់ធុងសំរាមដល់សាលារៀននេះ បានធ្វើ​ឡើង​កាលពីថ្ងៃទី៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ កន្លងទៅ ក្រោមអធិបតីរបស់ លោក ខ្វៃ អាទិត្យា អគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានចំណេះដឹងនិងព័ត៌មានបរិស្ថាន និងលោក សន ប៊ុនមាន តំណាងសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ, តំណាងគណៈអភិបាលខណ្ឌចំការមន, ខណ្ឌបឹងកេងកង, តំណាងការិយាល័យអប់រំខណ្ឌ, គណៈគ្រប់គ្រងសាលា នាយកសាលា និងយុវជនមួយចំនួនទៀត។
លោកខ្វៃ អាទិត្យា បញ្ជាក់បន្ថែមថា ការច្នៃប្រឌិតធុងសំរាមជាក្អម ជាអង្រុតនេះ គឺចង់បង្ហាញអំពីអត្តសញ្ញាណរបស់ខ្មែរ និងចូលរួមថែរក្សាជាកេរ្តិ៍ទុកឱ្យក្មេងជំនាន់ក្រោយបានស្គាល់ ជាពិសេសដាស់ស្មារតីប្អូនៗ សិស្សានុសិស្សឱ្យចូលរួមថែរក្សាភាពស្អាត  អនាម័យបរិស្ថានស្អាត  សោភណ្ឌភាពល្អ  គឺចាប់ផ្តើមពីយើងទាំងអស់គ្នា ។
គួរជម្រាបជូនថា ការប្រគល់ធុងសំរាមដល់សាលារៀននៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញធ្វើ​ឡើងសម្រាប់ខណ្ឌចំការមនចំនួន១០ទីតាំង និងខណ្ឌបឹងកេងកងចំនួន៥ទីតាំង៕