ក្រសួងអប់រំ នឹងបន្តវិនិយោគជំរុញឱ្យមានសាលារៀនជំនាន់ថ្មីនៅក្នុងស្រុកកងមាស
សាលារៀនទាំង៣ នៅក្នុងស្រុកកងមាស នៃខេត្តកំពង់ចាម រួមមាន វិទ្យាល័យហ៊ុនសែន កងតាណឹង, វិទ្យាល័យហ៊ុនសែន ពាមជីកង និងអនុវិទ្យាល័យអន្លង់អក ដែលបានក្លាយជាវិទ្យាល័យគំរូ នឹងត្រូវ​បន្តវិនិយោគជំរុញឱ្យមានសាលារៀនជំនាន់ថ្មី។
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ បានកោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងបុគ្គលិកអប់រំទាំងអស់ក្នុងការចូលរួមចំណែកអនុវត្តកំណែទម្រង់វិស័យអប់រំឱ្យរីកចម្រើនឡើងជាលំដាប់ ហើយ​ស្នើ​ឱ្យ​បន្តសហការគ្នាខិតខំប្រឹងប្រែងបន្ថែមទៀត ដើម្បីបន្តកែលម្អបរិស្ថានសិក្សាសំដៅលើកកម្ពស់លទ្ធផលសិក្សាសិស្ស។
លោកជំទាវបណ្ឌិត ឃួន វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍ថា​ កម្មវិធីសាលាជំនាន់ថ្មី ត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងទិសដៅលើកកម្ពស់គុណភាពអប់រំស្របតាមបរិបទសតវត្សរ៍ទី២១។ ការប្រែក្លាយសាលារៀនជាសាលារៀនជំនាន់ថ្មី គឺទាមទារឱ្យមានការស្ម័គ្រចិត្តពីគណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកសាលា និងឆន្ទៈក្នុងការប្រែក្លាយជាសាលាជំនាន់ថ្មី។