ជំនាញដែលកម្មវិធីផ្ដល់ជូនរួមមាន ៖ ការដំឡើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ, សេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន, ការរចនាក្រាហ្វិកដោយកុំព្យូទ័រ, ការដំឡើង និងថែទាំងកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព, ការងារកំបោរ, ការដំឡើងបណ្ដាញបំពង់ទឹក, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ, សេវាកម្មរដ្ឋបាល, ធុរកិច្ចភេសជ្ជៈ, សេវាកម្មម្ហូបអាហារ និងភេសជ្ជៈ, សេវាកម្មសម្អាងកាយ, សេវាកម្មកាត់សក់បុរស និង ការធ្វើម្ហូបខ្មែរ ជាច្រើនកន្លែង។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ ជាបេក្ខជនដែលមានអាយុចាប់ទី១៥ឆ្នាំឡើងទៅ មានអត្តសញ្ញាណបណ្ណខ្មែរ ឬសំបុត្រកំណើត ជាបេក្ខជនដែលបោះបង់ការសិក្សាព្រោះបញ្ហាជីវភាព ឬកត្តាផ្សេងៗ មិនទាន់មានជំនាញ និងបេក្ខជនទូទៅដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការរៀនជំនាញ។ សម្រាប់យុវជនមកពីគ្រួសារដែលមានបណ្ណក្រីក្រ១ និង២ និងគ្រួសារដែលមានបណ្ណសម្គាល់ជនថាយរងហានិភ័យទទួលបានការសិក្សាដោយឥតគិតថ្លៃ និងទទួលបានប្រាក់ឧត្ថម្ភប្រចាំខែ២៨ម៉ឺនរៀលក្នុងមួយខែ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីការចុះឈ្មោះ បេក្ខជនអាចចុះឈ្មោះនៅវិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនសៀមរាប ដោយផ្ទាល់ និងអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ទូរស័ព្ទលេខ ០៩៦ ៦៦៦ ០៣០៦ / ០៨៩ ៤៨៣ ៦២៣ / ០៦៩ ៧២៨ ៩៩៦។