រដ្ឋាភិបាលថៃផ្ដល់អាហារូបករណ៍បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងបណ្ឌិតសិក្សានៅសាកលវិទ្យាល័យ Chulalongkorn
ភ្នំពេញ- រដ្ឋាភិបាលថៃសម្រេចផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិតដល់សិស្សអន្តរជាតិឱ្យសិក្សានៅសាកលកវិទ្យាល័យ Chulalongkorn សម្រាប់សិក្សា២០២២-២០២៣ ។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ឱ្យជំនាញសិក្សាដល់និស្សិតជ្រើសរើសច្រើនជាង៥០ មុខវិទ្យា ។
និស្សិតត្រូវមានតាមលក្ខខណ្ឌដែលអាហារូបរកណ៍ផ្ដល់តម្រូវ ដូចជា មានសញ្ញាបត្រថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ឬថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ លិខិតបញ្ជាក់ការសិក្សាពីសាស្ត្រាចារ្យ តម្រូវមានលិខិតភាសា IELTS សម្រាប់សញ្ញាបត្រមុនៗ មិនមែនសិក្សាជាភាសាអង់គ្លេស ឬត្រូវមានសញ្ញាបត្រភាសាអង់គ្លេស ត្រូវមានប្រវត្តិការសិក្សាល្អ មានបទពិសោធន៍ក្នុងការងារសង្គមផ្សេងៗ (បើមាន) ។
ជំនាញដែលផ្ដល់ឱ្យ រួមមាន ស្ថាបត្យកម្មកែលម្អ, ច្បាប់ពាណិជ្ជកម្ម, វិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រ និងបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន, ការគ្រប់គ្រងវប្បធម៌, ការគ្រប់គ្រងវិស្វកម្ម, វិទ្យាសាស្ត្រអាហារ និងបច្ចេកវិទ្យា, ការអភិវឌ្ឍន៍សុខភាព, វិទ្យាសាស្ត្រ និងបច្ចេកវិជ្ជាពេទ្យសត្វ, និងវិទ្យាសាស្ត្រសុខាភិបាលសាធារណៈ និងជំនាញជាច្រើនទៀត ។
បេក្ខជននឹងទទួលបានការគាំទ្រពីអាហារូបករណ៍ដូចជា ការសិក្សាដោយឥតគិតថ្លៃ និងការចុះឈ្មោះ មានប្រាក់ប្រចាំខែ ការចំណាយលើអាហារ ឯកសណ្ឋានសិក្សា និងសេវាធានាសុខភាព ។ ជាមួយគ្នា ក៏មានផ្ដល់កន្លែងស្នាក់នៅនិស្សិតក្នុងសាកលវិទ្យាល័យ និងការផ្ដល់ជំនួយស្រាវជ្រាវសម្រាប់និស្សិតទាំង២កម្រិតសិក្សា ។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចចូលឬៅកាន់តំណរភ្ជាប់ https://tinyurl.com/2yds8m87 ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី១០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ៕