នៅក្នុងឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦នេះ វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនតាកែវ បានប្រកាសពីការផ្តល់អាហារូបករណ៍រហូតដល់ ៨៧០កន្លែង សម្រាប់ថ្នាក់សញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់បច្ចេកទេស (បរិញ្ញាបត្ររង) ដល់យុវជនដែលបានបញ្ចប់ថ្នាក់មធ្យមសិក្សា។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ការដំឡើង និងថែទាំប្រព័ន្ធបញ្ជា និងបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ ៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលអគ្គិសនីរថយន្ត ៣០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត ៣០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត ៣០នាក់, អណនេយ្យអាជីវកម្ម ៦០នាក់, ទីផ្សារ និងការលក់ ៦០នាក់, ការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស ៦០នាក់, ការគ្រប់គ្រងអាជីវកម្ម ៦០នាក់, ភាសាអង់គ្លេសអាជីវកម្ម ៦០នាក់, ការគ្រប់គ្រងសន្តិសុខតាមអ៊ីនធឺណេត និងព័ត៌មាន ៦០នាក់, វិស្វកម្មទូរគមនាគមន៍ និងបណ្តាញ ៦០នាក់, វិទ្យាសាស្រ្តកសិកម្ម/ក្សេត្រសាស្រ្ត ៦០នាក់, ផលិតកម្មសត្វ ៦០នាក់, វេជ្ជសាស្រ្តសត្វ ៦០នាក់, វិស្វកម្មកែច្នៃផលិតផលកសិកម្ម ៦០នាក់, ការកែច្នៃ និងវិភាគអាហារ ៦០នាក់។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ បេក្ខជនត្រូវមានព្រឹត្តិបត្រលទ្ធផលប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ២០២៤, ២០២៥), មានអាយុពី១៥ ដល់៣៥ឆ្នាំ។
សំណុំលិខិតដែលត្រូវបំពេញ ៖ ពាក្យចុះឈ្មោះសុំចូលរៀន ១ច្បាប់, សញ្ញាបត្រថតចម្លង (បញ្ជាក់ដោយអាជ្ញាធរ) ២ច្បាប់, រូបថតថ្មី ថតចំពីមុខគ្មានពាក់វ៉ែនតា (៣x៤) ៤សន្លឹក, រូបថតថ្មី ថតចំពីមុខគ្មានពាក់វ៉ែនតា (៤x៦) ៥សន្លឹក, សាលាកបត្រឯកត្តជន ១ច្បាប់។
ការទទួលពាក្យចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦, កន្លែងទទួលពាក្យនៅការិយាល័យផ្តល់ព័ត៌មាន និងចុះឈ្មោះចូលរៀន នៃវិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនតាកែវ ស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ២ ខាងលិចវិមានឯករាជ្យ ប្រហែល ១៥០ម៉ែត្រ ភូមិបី សង្កាត់រការក្នុង ក្រុងដូនកែវ ខេត្តតាកែវ។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់ទូរស័ព្ទលេខ ០៧០/០៨៩ ៨២២ ២៨២៕