សម្រាប់សិស្សនិស្សិត ក៏ដូចជាសាធារណជន ដែលកំពុងមានបំណងចង់បន្តការសិក្សាថ្នាក់អនុបណ្ឌិត និងថ្នាក់បណ្ឌិត លើជំនាញបច្ចេកវិទ្យា ដែលជាជំនាញមានតម្រូវការក្នុងសម័យបដិវត្តន៍ឧស្សាហកម្ម ពេលនេះគឺជាឱកាស ដោយសាកលវិទ្យាល័យខេមតិច បានប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ (អនុបណ្ឌិត) និងថ្នាក់បណ្ឌិត សម្រាប់សិក្សាថ្មីជាច្រើនកន្លែង។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនរួមមាន ៖ Technology Management, Technology Governance, Cyber Security, Data Science, Artificial Intelligence។
បេក្ខជន បេក្ខនារីដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍លើការដាក់ពាក្យ អាចបំពេញពាក្យតាម Online : https://ee-eu.kobotoolbox.org/x/FaebcANX ។ ចាប់ទទួលចុះឈ្មោះពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី០២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥។ វគ្គសិក្សាថ្មី ចូលរៀនថ្ងៃទី១៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ 078 21 21 81 ឬ 086 21 21 81។
អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ការសិក្សាក្រោមការលើកកម្ពស់ការអប់រំ ចំនួន៣យ៉ាងគឺ ការអភិវឌ្ឍជំនាញលើអាជីពការងាររបស់ខ្លួនឱ្យបានប្រសើរជាងមុន និងដើរឱ្យទាន់ការអភិវឌ្ឍន៍នៃសង្គម, ការបង្កើតទំនាក់ទំនងលើវិស័យការងារ និងជាការរៀនសូត្រពេញមួយជីវិត៕