ភ្នំពេញ – ឱកាសសិក្សាអាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់សម្រាប់បុគ្គលិកអប់រំ និងមន្ត្រីរាជការដែលកំពុងបម្រើការងារទាក់ទងនឹងការអភិវឌ្ឍយុវជន និងកុមារ នៅកម្ពុជា ។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនឱកាសសិក្សាសម្រាប់បេក្ខជនចំនួន០៣រូប ក្រោមកម្មវិធីរបស់ Princess Maha Chakri Sirindhorn Scholarship ឆ្នាំ២០២៣ ។
ដើម្បីលើកកម្ពស់ដល់វិស័យសុខាភិបាលនៅកម្ពុជា និងបណ្ដាប្រទេសផ្សេងៗកម្មវិធីអាហារូបករណ៍ក្រោមគម្រោង  Her Royal Highness Princess Maha Chakri Sirindhorn សហការជាមួយ The Faculty of Medicine, Mahidol University នៃព្រះរាជាណាចក្រថៃផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ផ្នែក  Master of Science Program in School Health រយៈពេល១ឆ្នាំចាប់ពីខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ដល់ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ ។
បេក្ខជនដែលបានជ័យលាភីអាហារូបរកណ៍នឹងទទួលបានការគាំទ្រពីភាគីអាហារូបករណ៍ដូចជា ថ្លៃសិក្សា ប្រាក់អាហារូបករណ៍ប្រចាំខែសម្រាប់ការស្នាក់នៅនិងអាហារ ធានារ៉ាប់រងសេវាសុខភាព និងសំបុត្រយន្តហោះទៅមក ។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការស្នើពាក្យអាហារូបករណ៍សូមទំនាក់ទំនងជាមួយមន្ត្រីស្ថានទូតថៃប្រចាំកម្ពុជា Ms. Piyavan Rakpanich, First Secretary តាមរយៈEmail: piyavan.r@mfa.go.th និងទូរស័ព្ទលេខ ០៧៨ ៥៥៥ ៣០៥ និងលោក Kim Ouv leang (អ្នកបកប្រែភាសាខ្មែរ-ថៃ) តាមរយៈEmail: kimouvleang5@gmail.com និងទូរស័ព្ទលេខ ០១០ ៩១៨ ៩១៨ ឱ្យបានមុនថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣ ៕