វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនស្វាយរៀង បានប្រកាសជ្រើសរើសនិស្សិតឱ្យចូលរៀនជំនាញបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ លើកទី២ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥ ដោយផ្តល់អាហារូបករណ៍១០០% សរុបចំនួន ២៧០កន្លែង។
កម្រិតជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ កម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ២ សិក្សារយៈពេល១ឆ្នាំ មាន ជំនាញដំឡើងបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ ចំនួន២៥នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន ចំនួន ២៥នាក់ និង ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត ចំនួន ២៥នាក់។ លក្ខខណ្ឌសិក្សា ៖ សិស្សប្រឡងជាប់ជាស្ថាពរសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ១។
កម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ៣ រួមមាន ជំនាញដំឡើងបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ ២៥នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន ចំនួន២៥នាក់ និងការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត ចំនួន២៥នាក់។ លក្ខខណ្ឌសិក្សា ត្រូវជាសិស្សប្រឡងជាប់ជាស្ថាពរសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ២។
កម្រិតសញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់បច្ចេកទេស ដែលត្រូវសិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ រួមមានជំនាញ វិស្វកម្មមេកាត្រូនិក ចំនួន ៣០នាក់, ជំនាញវិស្វកម្មមេកានិកឧស្សាហកម្ម ចំនួន ៦០នាក់ និងវិស្វកម្មអេឡិចត្រូនិក ចំនួន ៣០នាក់។ លក្ខខណ្ឌសិក្សា ជាសិស្សប្រឡងជាប់ ឬធ្លាក់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (បាក់ឌុប) ឬសញ្ញាបត្រសមមូល ឬសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ៣។
ការចែក និងទទួលពាក្យ គឺចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់វិទ្យាស្ថានដែលមានអាសយដ្ឋានស្ថិតនៅ ភូមិមេភ្លើង សង្កាត់ស្វាយរៀង ក្រុងស្វាយរៀង ឬទំនាក់ទំនងទៅកាន់ទូរស័ព្ទលេខ 077 54 77 78៕