ស.ស.យ.ក. រាជធានីភ្នំពេញ ផ្តល់អាហារូបករណ៍៥០ភាគរយ សិក្សា​នៅ​សាកលវិទ្យាល័យ​កម្ពុជា
ភ្នំពេញ – សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា​រាជធានីភ្នំពេញ ក្រោម​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ សាកលវិទ្យាល័យ​កម្ពុជា បានប្រកាស​ផ្តល់​អាហារូបករណ៍ ៥០% សម្រាប់​ការ​សិក្សា​ថ្នាក់​បរិញ្ញាបត្រ​រង បរិញ្ញាបត្រ បរិញ្ញាបត្រ​ជាន់ខ្ពស់ ថ្នាក់បណ្ឌិត និង​វគ្គ​សិក្សា​ជំនាញផ្សេងៗ ដល់​សិស្ស​ និស្សិត និង​យុវជន ដែល​មាន​បំណង​ចង់បន្ត​ការ​សិក្សា និង​អភិវឌ្ឍសមត្ថភាព។
មុខជំនាញ​ដែល​នឹង​ផ្តល់អាហារូបករណ៍​រួមមាន ៖ ១.មហាវិទ្យាល័យ​សិល្បៈ និង​មនុស្ស​សាស្រ្ត, ២.មហាវិទ្យាល័យ​អប់រំ, ៣.មហាវិទ្យាល័យ​ច្បាប់, ៤.មហាវិទ្យាល័យ​វិទ្យាសាស្រ្ត​សង្គម, ៥.មហាវិទ្យាល័យព័ត៌មាន និង​គមនាគមន៍, ៦.មហាវិទ្យាល័យ​វិទ្យាសាស្រ្ត និង​បច្ចេកវិទ្យា, ៧.សាលាភាសាបរទេស, ៨.សាលា​សិល្បៈ​ច្នៃប្រឌិត និង ៩.សាលាពាណិជ្ជសាស្រ្ត​តូនីហ្វីណង់ដេស។
សម្រាប់​លក្ខខណ្ឌ​នៃការ​ជ្រើសរើស បេក្ខជន​ត្រូវ​មាន​សញ្ញាបត្រ​មធ្យម​សិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬ​ឯកសារ​បញ្ជាក់ដែលមាន​តម្លៃស្មើ, បេក្ខជន​ត្រូវ​ឆ្លង​កាត់​ការ​ប្រកួត​ប្រជែង​ជ្រើសរើស ដែលរៀបចំ​ដោយ​​ក្រុម​ការងារ​កម្មវិធី​សាប​ព្រោះ​គ្រាប់ពូជ នៃ​សហភាព​សហព័ន្ធ​យុវជន​កម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ, បេក្ខជន​ត្រូវ​ទទួល​បន្ទុក​បង់ថ្លៃ​សេវារដ្ឋបាល និង​គោរព​តាម​លក្ខខណ្ឌ​ផ្សេងៗ​របស់សាកលវិទ្យាល័យ​កម្ពុជា នៅពេល​ចុះឈ្មោះ​ចូលរៀន។
កាលបរិច្ចេទ នៃការ​ទទួលពាក្យ​សុំអាហារូបករណ៍ ចាប់ផ្តើម​ពីថ្ងៃជូនដំណឹង​នេះ រហូត​ដល់ថ្ងៃទី១៤ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២២ ជាកំហិត។
សម្រាប់​បេក្ខជន​ដែលមាន​ចំណាប់អារម្មណ៍ សូម​ទាញ​យក​សំណុំ​ឯកសារ​ស្នើ​សុំ​អាហារូបករណ៍​របស់ ស.ស.យ.ក. រាជធានីភ្នំពេញ​តាមរយៈតំណភ្ជាប់ ៖ https://bit.ly/3C1gNuI ដើម្បីបំពេញ រួច Upload ឯកសារ​នេះ តាមរយៈ​តំណភ្ជាប់ ៖ https://forms.gle/NPJtbDVZwGtNnFSH6 ៕