ភ្នំពេញ – សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយ សាកលវិទ្យាល័យកម្ពុជា បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ ៥០% សម្រាប់ការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររង បរិញ្ញាបត្រ បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ថ្នាក់បណ្ឌិត និងវគ្គសិក្សាជំនាញផ្សេងៗ ដល់សិស្ស និស្សិត និងយុវជន ដែលមានបំណងចង់បន្តការសិក្សា និងអភិវឌ្ឍសមត្ថភាព។
មុខជំនាញដែលនឹងផ្តល់អាហារូបករណ៍រួមមាន ៖ ១.មហាវិទ្យាល័យសិល្បៈ និងមនុស្សសាស្រ្ត, ២.មហាវិទ្យាល័យអប់រំ, ៣.មហាវិទ្យាល័យច្បាប់, ៤.មហាវិទ្យាល័យវិទ្យាសាស្រ្តសង្គម, ៥.មហាវិទ្យាល័យព័ត៌មាន និងគមនាគមន៍, ៦.មហាវិទ្យាល័យវិទ្យាសាស្រ្ត និងបច្ចេកវិទ្យា, ៧.សាលាភាសាបរទេស, ៨.សាលាសិល្បៈច្នៃប្រឌិត និង ៩.សាលាពាណិជ្ជសាស្រ្តតូនីហ្វីណង់ដេស។
សម្រាប់លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស បេក្ខជនត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬឯកសារបញ្ជាក់ដែលមានតម្លៃស្មើ, បេក្ខជនត្រូវឆ្លងកាត់ការប្រកួតប្រជែងជ្រើសរើស ដែលរៀបចំដោយក្រុមការងារកម្មវិធីសាបព្រោះគ្រាប់ពូជ នៃសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ, បេក្ខជនត្រូវទទួលបន្ទុកបង់ថ្លៃសេវារដ្ឋបាល និងគោរពតាមលក្ខខណ្ឌផ្សេងៗរបស់សាកលវិទ្យាល័យកម្ពុជា នៅពេលចុះឈ្មោះចូលរៀន។
កាលបរិច្ចេទ នៃការទទួលពាក្យសុំអាហារូបករណ៍ ចាប់ផ្តើមពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី១៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ ជាកំហិត។
សម្រាប់បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ សូមទាញយកសំណុំឯកសារស្នើសុំអាហារូបករណ៍របស់ ស.ស.យ.ក. រាជធានីភ្នំពេញតាមរយៈតំណភ្ជាប់ ៖ https://bit.ly/3C1gNuI ដើម្បីបំពេញ រួច Upload ឯកសារនេះ តាមរយៈតំណភ្ជាប់ ៖ https://forms.gle/NPJtbDVZwGtNnFSH6 ៕
អាហារូបករណ៍ ១ ៤០០កន្លែង លើ២១មុខជំនាញ ពីវិទ្យាស្ថានជាតិវិជ្ជាជីវៈបាត់ដំបង ដល់យុវជនមកពីគ្រួសារក្រីក្រ និងគ្រួសារងាយរងហានិភ័យ