មជ្ឈមណ្ឌលធនធានសោតទស្សន៍បុប្ផាណា ប្រកាសជ្រើសរើសសិស្សដែលចង់សិក្សាជំនាញផលិតភាពយន្តឯកសារ និងពហុប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ ក្នុងវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលផ្នែកផលិតភាពយន្តឯកសារ និងពហុប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយក្រោមការឧបត្ថម្ភពីមូនិធិហេនរីលូស៍ ឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ ជាជនជាតិខ្មែរ ឬជនជាតិភាគតិច ឬជនជាតិដើមភាគតិច ដែលមានសញ្ជាតិខ្មែរ និងកំពុងរស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា (ផ្តល់អាទិភាពចំពោះស្ត្រី និងជនជាតិដើមភាគតិច), មានអាយុចាប់ពី១៨ឆ្នាំ ដល់ ៣០ឆ្នាំ ជាអ្នកដែលស្រឡាញ់និងចង់ចងក្រងឯកសារនៅក្នុងសហគមន៍របស់ខ្លួន, ជាអ្នកដែលមានពេលវេលាគ្រប់គ្រាន់ក្នុងការចូលរួមគ្រប់វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលទាំងអស់។
បេក្ខជនជ័យលាភីនឹងទទួលបាន ការសិក្សា និងការប្រើប្រាស់សម្ភារៈថតដោយឥតបង់ថ្លៃ, ការធានារ៉ាប់រងផ្នែកសុខភាព ក្នុងកំលុងពេលសិក្សា, ផ្តល់កន្លែងស្នាក់នៅសម្រាប់សិក្ខាកាមដែលមកពីតាមបណ្តាខេត្តនានា, ផ្ដល់វិញ្ញាបនបត្របញ្ជាក់ការសិក្សា និងឱកាសបង្ហាញស្នាដៃរបស់ខ្លួននៅក្នុងមហោស្រពភាពយន្តនៅក្នុង និងក្រៅប្រទេស។
សម្រាប់បេក្ខជន បេក្ខនារីដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការចុះឈ្មោះចូលរៀន អាចចូលទៅកាន់ https://forms.gle/DgNfWztTP9BKDYdN9 ។ ជាមួយគ្នានេះ បេក្ខជនបេក្ខនារីទាំងអស់អាចទៅទទួលពាក្យស្នើសុំចូលរៀនដោយផ្ទាល់នៅ មជ្ឈមណ្ឌលបុប្ផាណា រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ឬអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០១០ ៧៧៥ ១៥១ ឬ ០៩២ ៦០ ៥១ ២៧ ឬ Telegram៖ https://t.me/Bophanacenter ។