ក្រសួងអប់រំ ប្រកាស​ជ័យលាភីពានរង្វាន់សម្តេចតេជោ សែន សម្រាប់​នាយកសាលាល្អ គ្រូបង្រៀនល្អ និងសាលាស្អាត ឆ្នាំ២០២០-២០២១
ភ្នំពេញ – ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានប្រកាសហើយ ពី​ម្ចាស់ពានរង្វាន់ «សម្តេចតេជោ សែន» សម្រាប់​ជ័យលាភីនាយក​សាលាល្អ គ្រូបង្រៀនល្អភាសាខ្មែរ ​​គ្រូបង្រៀនល្អគណិតវិទ្យា ព្រមទាំងពានរង្វាន់សម្រាប់ជ័យលាភីសាលាស្អាត។
បើតាម​សេចក្ដីប្រកាសរបស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និង​កីឡា ចុះថ្ងៃទី១៩ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០២២ បានបញ្ជាក់ថា សម្រាប់ពានរង្វាន់ “សម្ដេចតេជោ សែន” ជ័យលាភីនាយកសាលាល្អ មានចំនួន៣ជ័យលាភី ក្នុងនោះ ជ័យលាភីលេខ១ បានទៅលើ លោក ឆេង រិទ្ធ នាយកសាលាបឋមសិក្សាពោធិ៍សាត់ ក្រុងពោធិ៍សាត់ ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដោយ​ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ១ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន៧លានរៀល, ជ័យលាភីលេខ២ បានទៅលើ លោក លោក ស៊ឹម រ៉ុង នាយកវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន១មិថុនា ស្រុកបាទី ខេត្តតាកែវ ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ២ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៦លានរៀល និងជ័យលាភីលេខ៣ បានទៅលើ លោក ខែម រ៉ន នាយកវិទ្យាល័យស្ទឹងហាវ ស្រុកស្ទឹងហាវ ខេត្តព្រះសីហនុ ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ៣ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៥លានរៀល។
ជាមួយ​គ្នានេះ សម្រាប់​សាលាស្អាត ក៏​ត្រូវ​បានរកឃើញដែរ ដោយក្នុងនោះ ជ័យលាភីលេខ១ បានទៅលើ វិទ្យាល័យស្វាយរៀង ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅ ក្រុងស្វាយរៀង ខេត្តស្វាយរៀង ដោយសាលាទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ១ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៥លានរៀល, ជ័យលាភីលេខ២ បានទៅលើ សាលាបឋមសិក្សាវត្តចែងដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅស្រុកសង្កែ ខេត្តបាត់ដំបង ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ២ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៤លានរៀល។