យុវជនមកពីគ្រួសារងាយរងគ្រោះ​នៅខេត្តស្ទឹងត្រែង បង្ហាញពីក្តីសង្ឃឹមថ្មី ក្រោយ​ទទួលការបណ្តុះបណ្តាលជំនាញបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ
យុវជន​ដែល​មក​ពី​គ្រួសារក្រីក្រ និង​ងាយរងហានិភ័យ នៅ​ខេត្តស្ទឹងត្រែង បានបង្ហាញនូវក្តីសង្ឃឹមថា ពួកគេ​នឹង​មាន​ជំនាញ​មួយ​ច្បាស់លាស់ ទទួលបានការងារធ្វើល្អ មានប្រាក់ចំណូលសមរម្យ បន្ទាប់ពីពួកគេ​បានចូលរួម​វគ្គបណ្តុះបណ្តាលជំនាញបច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ ១.៥លាននាក់ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល។
យុវជន យុន វាសនា ជាសិក្ខាកាម​កំពុងសិក្សា​ផ្នែក​តម្លើង​ប្រព័ន្ធ​បណ្តាញ​អគ្គិសនី​ក្នុងអគារ នៅមជ្ឈមណ្ឌល​បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ​ខេត្តស្ទឹងត្រែង បានលើកឡើងថា ខ្លួនពេញចិត្ត​ក្នុងការ​រៀនជំនាញអគ្គិសនីនេះ ដោយ​ក្នុងថ្នាក់រៀន​មាន​បន្ទប់អនុវត្ត​ពិតៗ បង្ហាញពី​កម្មវិធីជាក់ស្តែង ដែលធ្វើ​ឱ្យ​ខ្លួន​ងាយចាប់យកចំណេះជំនាញមួយនេះ។
វាសនា បន្ថែម​ថា ក្រោយ​រៀនចប់វគ្គបណ្តុះបណ្តាល​រយៈពេល​៤ខែខាងមុខ ខ្លួន​សង្ឃឹមថា នឹង​អាច​មាន​ជំនាញ​មួយ​ច្បាស់លាស់ មានការងារធ្វើមួយ​ល្អ មានប្រាក់ចំណូល​សមរម្យ អាច​ស្រោចស្រង់ជីវភាព​គ្រួសារ​បានប្រសើរ​ជាងពេលបច្ចុប្បន្ន។
ដោយឡែក យុវតី ព្រាង ផល្លី ដែល​កំពុងសិក្សា​ជំនាញ​តម្លើង​ប្រព័ន្ធបណ្តាញអគ្គិសនី​ នៅ​មជ្ឈមណ្ឌល​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ខេត្តស្ទឹងត្រែងនេះដែរ បានលើកឡើងថា ខ្លួន​ក៏​ពេញចិត្ត​ចំពោះ​ការ​បណ្តុះបណ្តាលនេះដែរ ដោយតែការ​សិក្សា​នេះ សាលា​មានការ​អនុវត្ត​ផ្ទាល់​ទៅ​លើ​សម្ភារៈ​អគ្គិសនីផ្សេងៗ ។ ក្រោយ​ទទួល​ការ​បណ្តុះបណ្តាល​រយៈ​ពេល​ប្រមាណជិត១ខែមកនេះ ផល្លី យល់ឃើញថា ខ្លួន​កំពុងតែមានជំនាញបណ្តើរៗហើយ ព្រោះតែបានចូលអនុវត្តផ្ទាល់​នៅ​រោងជាង ដោយ​មានគ្រូបង្រៀន​ធ្វើការ​ចង្អុលបង្ហាញត្រឹមត្រូវ និង​យក​ចិត្ត​ទុកដាក់។
ជាមួយគ្នានេះ យុវជនទាំងពីរ ក៏បានអំពាវនាវ​ទៅ​ដល់យុវជន​ផ្សេងៗ​ទៀត​ សូម​មក​ចុះ​ឈ្មោះចូលរៀន​វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​ជំនាញវិជ្ជាជីវៈ និង​បច្ចេកទេស ១.៥លាននាក់ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ដើម្បីធានាថា ខ្លួន​ឯង​មាន​ជំនាញ​មួយ​ច្បាស់លាស់ អាច​រក​ការងារបានធ្វើ​បន្ទាប់ពីរៀន​ចប់រយៈពេល​ខ្លី៕