លោកជំទាវ ទន់ សាអ៊ីម ៖ ការប្រព្រឹត្ត​អំពើល្អ ក៏​ជា​ការឆ្លុះបញ្ចាំង​ពីក្តីស្រឡាញ់​ទៅ​កាន់មនុស្ស​ជុំវិញ​ខ្លួនដែរ
ភ្នំពេញ – មានប្រសាសន៍​លើកឡើងនៅ​ក្នុង​កម្មវិធី កតញ្ញូ ដែលរៀបចំ​ឡើង​ដោយ​សាកលវិទ្យាល័យ​បញ្ញាសាស្រ្ត​កាលពីថ្ងៃទី១៤ កុម្ភៈ លោកជំទាវ ទន់ សាអ៊ីម អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បាន​បញ្ជាក់ថា ការប្រព្រឹត្តិនូវអំពើល្អក៏ជាការឆ្លុះបញ្ចាំងពីក្ដីស្រឡាញ់ទៅកាន់អ្នកជុំវិញខ្លួនដែរ តាមរយៈការផ្តល់ស្នាមញញឹមមួយទៅកាន់អ្នកដទៃ ទៅកាន់នរណាម្នាក់ ដែល​អាចធ្វើឱ្យគេសប្បាយចិត្ត។
ពាក់ព័ន្ធនឹងថ្ងៃ១៤ កុម្ភៈ ជា​ថ្ងៃនៃក្តីស្រឡាញ់វិញ លោកជំទាវអនុរដ្ឋលេខាធិការមានប្រសាសន៍ដោយ​ចោទជាសំណួរថា ហេតុអ្វីបានជាថ្ងៃមួយនេះ ជាថ្ងៃពិសេសជាងគេ? តែយ៉ាងណាបើតាម​លោកជំទាវ យុវជន​គួរបង្វែរថ្ងៃ១៤កុម្ភៈ ឱ្យចូលទៅ​ជា​អត្ថន័យជ្រាលជ្រៅ នៃសណ្តានចិត្តរបស់យើងវិញ ហើយ​សូមកុំឱ្យលើកតម្លៃថា ថ្ងៃនៃក្ដីស្រឡាញ់ ជាថ្ងៃត្រូវបរិច្ចាគ ត្រូវលះបង់អ្វីដែលជាលក្ខណៈមិនសមហេតុផល។ ហើយ​មួយវិញទៀតការផ្តល់អ្វីមួយទៅកាន់អ្នកដែលខ្វះខាត ក៏ប្រៀបដូចជាកំពុងតែបញ្ជ្រាបនូវសេចក្ដីមេត្តា និងក្ដីស្រឡាញ់ជាមួយគ្នានោះ។
លោកជំទាវ ទន់ សាអ៊ីម បន្តថា ការផ្តល់ជាក្ដីករុណា មេត្តា ដល់អ្នកជុំវិញខ្លួន អ្នកដែលត្រូវការជំនួយ គឺសុទ្ធតែធ្វើឱ្យគេទទួលបាននូវភាពកក់ក្តៅ និងក្ដីសង្ឃឹម ដោយ​នេះគឺជាទង្វើល្អ ដូច្នេះហើយយើងធ្វើល្អបានច្រើនវិធីណាស់ ហើយមិនចាំបាច់រើសពេលទេ ព្រោះពេលណាក៏អាចធ្វើបានដែរ។
ឆ្លៀត​ក្នុង​ឱកាសនោះដែរ លោកជំទាវ ទន់ សាអ៊ីម ក៏​បានផ្តល់ដំបូន្មាន​ទៅ​ដល់​សិស្ស និស្សិត ដោយ​គួរ​ខិតខំដុះខាត់ជំនាញដែលខ្លួន​រៀន​ កុំ​មានមោទនភាពខ្លាំងពេក ហើយក៏​កុំលះបង់នូវការព្យាយាម ការតាំងចិត្តរបស់ខ្លួន ដោយ​ធ្វើយ៉ាងណារក្សាឱ្យបាននូវគុណធម៌របស់ខ្លួន​ឯង៕