ភ្នំពេញ – អគ្គនាយករងក្រុមហ៊ុន CP ប្រចាំកម្ពុជា បានថ្លែងថា ពលករកម្ពុជាដែលកំពុងធ្វើការនៅរោងចក្រ CP ប្រទេសថៃ គឺមានភាពស្មោះត្រង់ នឹងអត់ធ្មត់នឹងការងារ ហើយពេលនេះក្រុមហ៊ុនកំពុងត្រូវការពលករកម្ពុជាចំនួន២ពាន់នាក់បន្ថែមទៀត។ ការថ្លែងនេះ បានធ្វើឡើងក្នុងជំនួបសម្តែងការគួរសម រវាងលោក Preeda Chunwong អគ្គនាយរងក្រុមហ៊ុន CP កម្ពុជា និង ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ិត សំហេង រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២។
លោក Preeda Chunwong បានមានប្រសាសន៍ថា បច្ចុប្បន្ននេះ ក្រុមហ៊ុន CP នៅប្រទេសថៃ មានពលករកម្ពុជាដែលកំពុងបម្រើការងារនៅទីនោះប្រមាណជាង ១ម៉ឺននាក់ ។ លោកថា កន្លងមកពលករកម្ពុជាដែលបានធ្វើការនៅថៃ គឺមានភាពស្មោះត្រង់ អត់ធ្មត់នឹងការងារ ដូច្នេះក្រុមហ៊ុន ត្រូវការពលករកម្ពុជាចំនួន២ពាន់នាក់បន្ថែមទៀត ដើម្បីជួយការងាររបស់ក្រុមហ៊ុន។
បើតាមលោកអគ្គនាយករងថា ពលករកម្ពុជានឹងទទួលអត្ថប្រយោជន៍ស្មើៗគ្នាទៅនឹងពលកររបស់ប្រទេសដទៃផ្សេងទៀត ។ មិនតែប៉ុណ្ណោះ ខាងក្រុមហ៊ុន មានកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាល កសាងសមត្ថភាព ដោយពលករធម្មតាឱ្យក្លាយជាពលករជំនាញ និងផ្តល់អាហារូបករណ៍ដល់ពួកគេក្នុងការទទួលបានការសិក្សារៀនសូត្រ បំប៉មសមត្ថភាពដើម្បីក្លាយខ្លួនជាអ្នកដឹកនាំនៅក្នុងផ្នែកនីមួយៗ របស់ក្រុមហ៊ុននាពេលអនាគត។
ជាការឆ្លើយតប ចំពោះតម្រូវការពលករកម្ពុជាចំនួន២ពាន់នាក់បន្ថែមទៀតនេះ ឯកឧត្តម អ៊ិត សំហេង រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានឯកភាពចំពោះសំណើនេះ តែត្រូវអនុវត្តតាមអនុស្សារណៈ នៃការយោគយល់គ្នាដែលប្រទេសយើងទាំងពីរបានធ្វើជាមួយគ្នាកន្លងមក។
បើយោងតាមរបាយការណ៍របស់ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានឱ្យដឹងថា បច្ចុប្បន្ននេះ ពលករកម្ពុជាដែលបានទៅបម្រើការងារនៅប្រទេសថៃ មានរហូតទៅដល់ចំនួនជាង ១លាន២សែននាក់ ក្នុងចំណោមពលករដែលចេញទៅបម្រើការងារនៅក្រៅប្រទេសសរុបចំនួន ១លាន៣សែននាក់៕