កម្ពុជាគាំទ្រសេចក្តីថ្លែងការបរិវត្តកម្មឌីជីថលសម្រាប់កំណត់គោលដៅអនាគត និងទទួលស្គាល់តួនាទីរបស់យុវជនអាស៊ានក្នុងការកសាងសហគមន៍អាស៊ាន
ក្នុងកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាសហគមន៍សង្គម-វប្បធម៌អាស៊ានលើកទី៣៣ នៅទីក្រុងគូឈីង ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី កាលពីពេលកន្លងទៅថ្មីៗនេះ លោកជំទាវបណ្ឌិត គឹម សេដ្ឋានី រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការនៃក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា​ បានមានប្រសាសន៍ដោយធ្វើគាំទ្រសេចក្តីថ្លែងការបរិវត្តកម្មឌីជីថល ការអនុវត្តប្រព័ន្ធអប់រំឌីជីថលក្នុងតំបន់អាស៊ាន ការពង្រឹងការទទួលបានសិក្សាប្រកបដោយសុវត្ថិភាព និងការអភិវឌ្ឍជំនាញទន់ ដែលជាកម្លាំងចលករក្នុងការកំណត់គោលដៅអនាគត និងទទួលស្គាល់តួនាទីរបស់យុវជនអាស៊ានក្នុងការកសាងសហគមន៍អាស៊ាន ប្រកបដោយបរិយាបន្ន ចីរភាព និងការលើកកម្ពស់មជ្ឈភាពអាស៊ានទាំងមូល។
លោកជំទាវបណ្ឌិត គឹម សេដ្ឋានី រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការនៃក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា​
ជាមួយគ្នានេះ រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការនៃក្រសួងអប់រំក៏​បញ្ជាក់ថា កម្ពុជាបន្តគាំទ្រការចូលជាសមាជិកអាស៊ានទី១១ របស់ប្រទេសទីម័រឡេស្ត និងលើកទឹកចិត្តដល់ក្រសួង/ស្ថាប័នក្រោមសសរស្តម្ភសហគមន៍សង្គម-វប្បធម៌អាស៊ាន អញ្ជើញតំណាងទីម័រឡេស្តចូលរួមរាល់សកម្មភាពដែលជាការអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពបន្ថែម បន្តលើកម្ពស់សកម្មភាពកីឡា និងសុខុមាលភាព ដោយបង្កើនការចូលរួមកម្រិតសហគមន៍ក្នុងតំបន់ រួមទាំងស្រ្តី ជនភាពមានពិការភាព និងជនងាយរងគ្រោះ។