សន្និបាតប្លុកឆេនកម្ពុជា ២០២៥ ៖ រុករកអនាគតរបស់ប្លុកឆេន
សន្និបាតប្លុកឆេនកម្ពុជា ២០២៥ គឺជាព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ សម្រាប់អ្នកចាប់អារម្មណ៍នៅក្នុងវិស័យប្លុកឆេន ឧស្សាហកម្ម និងអ្នកច្នៃប្រឌិតក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅ ថ្ងៃអាទិត្យ ៣០ មីនា ២០២៥ នៅសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង (NUM) រាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមមូលបទ “រុករកអនាគតរបស់ប្លុកឆេន”។
អង្គតំណាង Startup Grind Cambodia, មហាវិទ្យាល័យសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល NUM និងសហគមន៍ប្លុកឆេនកម្ពុជា បានសហការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍នេះ ដើម្បីផ្តល់ជូននូវ វេទិកាសិក្សា និងអន្តរកម្មដែលរួមបញ្ចូលទាំងសន្និសីទ ការពិភាក្សាតុមូល វគ្គបណ្តុះបណ្តាល កម្មវិធីបង្ហាញសហគ្រិន និងឱកាសបណ្តាញសង្គម។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះមាន Royal Group Exchange (RGX) ជា អ្នកឧបត្ថម្ភធំ និងមានអ្នកជំនាញឈានមុខគេក្នុង វិស័យប្លុកឆេន ដើម្បីពិភាក្សាពីលទ្ធភាព និងបញ្ហាប្រឈមក្នុងការអនុវត្តបច្ចេកវិទ្យានេះ។
“ប្លុកឆេនកំពុងផ្លាស់ប្តូរឧស្សាហកម្មជុំវិញពិភពលោក ហើយកម្ពុជាកំពុងក្លាយជាកីឡាករល្អក្នុងការប្រែប្រួលនេះ។ សន្និបាតប្លុកឆេនកម្ពុជា ២០២៥ នឹងក្លាយជាវេទិកាសំខាន់សម្រាប់ការរៀនសូត្រ ការបង្កើតបណ្តាញ និងការច្នៃប្រឌិត,”