ភ្នំពេញ- អំណានឮៗ (READ LOUDER) គឺជាកម្មវិធីក្នុងទិវាអំណានប្រារព្ធឡើងក្នុងទីធ្លា ODOM GARDEN នៅថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ ចាប់ពីម៉ោង ៩ ព្រឹក ដល់ម៉ោង ៥ រសៀល។ កម្មវិធីនេះ ប្រារព្ធឡើងក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់វប្បធម៌អានសម្រាប់កុមារ យុវជន សិស្សានុសិស្ស និងលើកទឹកចិត្តឱ្យឳពុកម្តាយ ដែលមានកូនតូចៗ ចាប់ផ្តើមអានទៅដល់កូនៗតូចរបស់ខ្លួន ដើម្បីបង្កើតទម្លាប់អានពីកុមារភាពទៅ។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់ កញ្ញា ហៀម ចិត្រា អ្នកគ្រប់គ្រងថវិកាក្នុងស្រុកនៃអង្គការទស្សនៈពិភពលោក និងជាអ្នករៀបចំកម្មវិធីអំណានឮៗ។
កញ្ញា ហៀម ចិត្រា អ្នកគ្រប់គ្រងថវិកាក្នុងស្រុកនៃអង្គការទស្សនៈពិភពលោក មានប្រសាសន៍ថា កម្មវិធីអំណានឮៗ ក៏មានបំណងរៃអង្គាសថវិកាដើម្បីសាងសង់បណ្ណាល័យនៅតំបន់ក្រីក្រ ដែលអង្គការទស្សនៈពិភពលោកមានវត្តមានធ្វើការផ្ទាល់នៅទីនោះ។
កញ្ញា ហៀម ចិត្រា បន្តថា កម្មវិធីនេះ នឹងមានការចូលរួមពីវាគ្មិនចំនួន ៣រូប ទី១. លោក អ៊ុង ប៉េងអាន ស្ថាបនិកគេហទំព័រហ្វេសប៊ុក គិតជាមួយប៉េងអាន (Think With Ping Ann) ទី២. សេង ហ្គេកលី ស្ថាបនិកគេហទំព័រហ្វេសប៊ុក Seng Gechly-សេង ហ្គេកលី និងជាអ្នកនិពន្ធសៀវភៅ កូន សិស្សជីវិត និង៣. ព្រះតេជគុណ គូ សុភាព។
កញ្ញា ហៀម ចិត្រា
“អំណានឮៗ ជាកម្មវិធីបើកសេរីឱ្យមានការចូលរួមពីសំណាក់ ឪពុកម្តាយជាមួយកុមារតូចៗ សិស្សានុសិស្ស និងយុវជនឱ្យបានកុះករដើម្បីមកស្តាប់ការចែករំលែកនានាពីវាគ្មិន និងការសំណេះសំណាលអំពីប្រធានបទនៃការអាន”
អ្នកគ្រប់គ្រងថវិកាក្នុងស្រុកនៃអង្គការទស្សនៈពិភពលោក បន្ថែមថា ក្រៅពីការចែករំលែកពីសំណាក់វាគ្មិន និងការជជែកវែកញែកពាក់ព័ន្ធអំពីការអាននេះ កម្មវិធីអំណានឭៗ ក៏មានសកម្មភាពគូមុខឱ្យកុមារតូចៗ ដែលឧត្ថម្ភដោយ ODOM Garden។ ជាពិសេស សកម្មភាពគូរូបភាព ពីក្រុមសិល្បៈគំនូរ DROP KH ដោយមិនមានការបង់ប្រាក់នោះឡើយ។
តាមការបញ្ជាក់របស់ កញ្ញា ហៀម ចិត្រា សប្បុរសជនទាំងអស់ មិនថាជាស្ថាប័នឯកជន និងបុគ្គលឯកជននៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា អាចចូលរួមបរិច្ចាគជាសៀវភៅ ឬជាថវិការចំនួន ៣ ដុល្លារ មកកាន់អង្គការទស្សៈពិភពលោក តាមរយៈគណនីលេខ ABA: 000 880 848 ។ ក្នុងនោះ ថវិកាទាំងអស់នឹងត្រូវបានបរិច្ចាគទៅកាន់កុមារដែលរស់នៅតំបន់ដាច់ស្រយ៉ាលឱ្យមានឱកាសមានសៀវភៅអានដូចកុមារដទៃទៀតដែរ៕