ក្រសួងអប់រំធ្វើសន្និសីទព័ត៌មានកម្មវិធីស្វ័យសិក្សា MoEYS E-Learning បន្ទាប់ពីដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់រយៈពេលប្រាំខែ
ភ្នំពេញ – ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជានឹងរៀបចំសន្និសីទសារព័ត៌មានស្តីពី កម្មវិធីស្វ័យសិក្សា MoEYS E-Learning ប្រាំខែបន្ទាប់ពីការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាសាធារណៈ» ក្នុងគោលបំណងធ្វើវឌ្ឍនភាពនៃកម្មវិធីស្វ័យសិក្សា MoEYS E-Learning ឱ្យកាន់តែប្រសើរសម្រាប់ប្រើប្រាស់ជាសាធារណៈ។ សន្និសីទសារព័ត៌មាននេះនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី២៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ វេលាម៉ោង ៨កន្លះព្រឹកនៅក្នុងបរិវេណវិទ្យាល័យព្រះស៊ីសុវត្ថិ រាជធានីភ្នំពេញ ។
សន្និសិទសារព័ត៌មាននេះ វត្តមានចូលរួមក្រោមគណៈអធិបតី ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា កិច្ចការសាសនា វប្បធម៌ និងទេសចរណ៍នៃរដ្ឋសភា និងជាប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ព្រមទាំងឯកឧត្តម លោកជំទាវ រដ្ឋលេខាធិការ អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ គណៈកម្មាធិការកណ្តាលសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ។
សន្និសិទសារព័ត៌មាននេះ ផ្សាយផ្ទាល់លើគេហទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការរបស់ AMS Education ទំព័រហ្វេសប៊ុកក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការរបស់សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ។ ចំពោះវត្តមានចូលរួមនៅទីតាំងសម្រាប់តែអ្នកសារព័ត៌មាន និងភ្ញៀវកិត្តិយសដែលត្រូវបានអញ្ជើញតែប៉ុណ្ណោះ ។