ឯកឧត្តមបណ្ឌិត វង្សី វិស្សុត ៖ ចង់បានសង្គមឌីជីថល ត្រូវមានពលរដ្ឋឌីជីថល
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត វង្សី វិស្សុត រដ្ឋមន្រ្តីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្រ្តី និងជារដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការនៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ មានប្រសាសន៍ថា បុគ្គលមានជំនាញខ្ពស់ទាមទារឱ្យមានចំណេះដឹងឌីជីថល អក្ខរកម្មឌីជីថល ហើយចង់បានសង្គមឌីជីថលត្រូវមានពលរដ្ឋឌីជីថល ។ ការលើកឡើងនេះក្នុងឱកាសឯក​ឧ​​ត្តមចូលរួមក្នុងបាឋកថាពិសេស ក្រោមប្រធានបទ យុវជននិងសង្គមឌីជីថលនៅក្នុងកម្មវិធីជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិឆ្នាំ២០២១ នៅថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍នេះ​ ។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត បានបញ្ជាក់ថា សង្គមឌីជីថលជាគោលដៅយូរអង្វែងរបស់កម្ពុជាដែលត្រូវការពេលយូរដើម្បីទៅដល់។ ទន្ទឹមនឹងនេះ យុវជនឌីជីថលត្រូវរៀនសម្រ​ប​ខ្លួនជាមួយបច្ចេកវិទ្យា មានផ្នត់គំនិតប្រកបដោយសីលធម៌ មានវិន័យ ខិតខំរៀនសូត្រ ខិតខំធ្វើការ ឱ្យតម្លៃទៅលើការងារ និងមានទំនាក់ទំនងល្អក្នុងសង្គម ។​
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត វង្សី វិស្សុត មានប្រសាសន៍បន្ថែមថា សង្គមឌីជីថលកម្រិតខ្ពស់អាចនឹងសម្រេចបានរយៈពេល ៣០ឆ្នាំទៀត ហើយទាមទារឱ្យយុវជនឌីជីថល រៀន​ទាំងជំនាញ មានចំណេះដឹងឌីជីថល ផ្សារភ្ជាប់នឹងការអប់រំ រៀបចំមនុស្សឱ្យមានសីលធម៌ ចរិកលក្ខណៈល្អ មានឆន្ទៈ ចរិយាធម៌ និងសីលធម៌ល្អ ។ លើសពីនេះយុវជនសតវត្សទី២១ ត្រូវរៀនពេញមួយជីវិត មានទាំងជំនាញទន់ និងជំនាញរឹង ។ ម៉្យាងវិញទៀត យុវជនត្រូវស្រាវជ្រាវជំនាញល្អៗដើម្បីរៀនសម្រាប់ខ្លួនឯង និងសង្គមជាតិ ។