ដេប៉ាតឺម៉ង់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយនៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ ផ្ដល់អាហារូបករណ៍ចំនួន 30 កន្លែងសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា 2021
ភ្នំពេញ៖ បើកទទួលពាក្យពីថ្ងៃ11 មករា ដល់ថ្ងៃ 06កុម្ភៈ ឆ្នាំ2021 ដេប៉ាតឺម៉ង់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយនិងសារគមនាគមន៍(DMC) នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ ផ្ដល់អាហារូបករណ៍ដល់សិស្សដែលមានបំណងចង់ដាក់ពាក្យសិក្សាបរិញ្ញាបត្រផ្នែកនេះ ចំនួន 30 កន្លែង។
ក្នុងចំណោមបេក្ខជនចំនួន 30 នាក់ក្នុងនោះផ្ដល់ឱ្យ 20 នាក់ជាសិស្សទូទៅអាយុមិនលើសពី 22ឆ្នាំ 6នាក់ជាសិស្សអាទិភាពនារី អាទិភាពក្រីក្រ និងអាទិភាពតំបន់ដាច់ស្រយាល និង 4នាក់ទៀតជាសិស្សអាហារូបករណ៍ពីស្ថាប័នណាមួយដែលមានការឯកភាពពីសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ។
គួរបញ្ជាក់ថា អាហារូបករណ៍ចំនួន 30 កន្លែងនេះ នឹងត្រូវបានផ្ដល់ជូនដោយផ្អែកទៅលើលំដាប់ពិន្ទុនៃការប្រឡង និងលក្ខខណ្ឌដែលបានរៀបរាប់ខាងលើ។ សិស្សានុសិស្សដែលមានបំណងចង់ដាក់ពាក្យ ដើម្បីទទួលបានអាហារូបករណ៍អាចសាកសួរពត៌មាន និងទិញពាក្យប្រឡងនៅការិយាល័យសិក្សានៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ៕
ព័ត៌មានអាហារូបករណ៍ផ្សេងៗទៀត
ក្រសួងអប់រំ បានអំពាវនាវឱ្យសប្បុរសជនចូលរួមឧបត្ថម្ភគាំទ្រ ក្នុងការបង្កើតបន្ទប់រៀនឌីជីថល SALACAMP ដើម្បីនាំយកបច្ចេកវិទ្យាចល័ត និងចំណេះដឹងឌីជីថលទៅកាន់កុមារភៀសសឹក និងតំបន់ដាច់ស្រយាល។