សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ ចំនួន៣០កន្លែង លើជំនាញវិស្វកម្មទូរគមនាគមន៍ និងអេឡិចត្រូនិក (Telecommunication and Electronic Engineering) និងជំនាញវិស្វកម្មនិងវិទ្យាសាស្ត្រទិន្នន័យ (Data Scinece and Engineering)។
សាកលវិទ្យាល័យអន្តរជាតិផារ៉ាហ្គន ចំនួន២០កន្លែងសម្រាប់ ជំនាញវិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រ (Computer Science) និងជំនាញ គ្រប់គ្រងប្រព័ន្ធព័ត៌មានវិទ្យា (Management of Information System)។
សាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង ចំនួន១០កន្លែង សម្រាប់ជំនាញសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល (Digital Economy) និង ជំនាញព័ត៌មានវិទ្យាធុរកិច្ច (Business Information Technology)។
សាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ ចំនួន២០០កន្លែង លើជំនាញការគ្រប់គ្រងព័ត៌មានវិទ្យា/វិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រ ជំនាញបច្ចេកវិទ្យា​គមនាគមន៍និងព័ត៌មាន ជំនាញសន្តិសុខសាយប័រ ជំនាញបញ្ញាសិប្បនិម្មិត ជំនាញហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថល ជំនាញការអភិវឌ្ឍសុសវែរ ជំនាញការវិភាគទិន្នន័យ/ប្រព័ន្ធព័ត៌មាន (Data Analytics/Information Systems) និង ជំនាញការអភិវឌ្ឍនិងការរចនាកម្មវិធីអន្តរកម្ម។
ដើម្បីចុះឈ្មោះប្រឡង បេក្ខជនត្រូវធ្វើតាមប្រព័ន្ធអនឡាញដាច់ដោយឡែកពីគ្នាចំនួន២ ដោយបេក្ខជនដែលដាក់ពាក្យប្រឡងជ្រើសរើសការសិក្សានៅ បណ្ឌិតសភាបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលកម្ពុជា  វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ សាកលវិទ្យាល័យអន្តរជាតិផារ៉ាហ្គន សាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង និង សាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង សូមបេក្ខជនចុះឈ្មោះប្រឡងតាមរយៈ https://www.cadt.edu.kh/scholarship/ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០១៥ ៣៣៥ ៨៧៧/ ០៧៧ ៣៣៥ ៨៧៧។ ចំពោះបេក្ខជនដែលដាក់ពាក្យប្រឡងជ្រើសរើសការសិក្សានៅ សាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ សូមចុះឈ្មោះប្រឡងតាមរយៈ https://www.aupp.edu.kh/…/techo-digital-talent…/ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០៩៣ ៣៦៦ ៦២៣/ ០៦៩ ២៦៦ ៦២៣ ឬ Email៖ admission@aupp.edu.kh