ក្រោមគម្រោងកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាលជំនាញ បច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ១.៥លាននាក់ វិទ្យាស្ថានអភិវឌ្ឍន៍មុខជំនាញកម្ពុជា-ថៃ បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ទៅលើការសិក្សាជំនាញចំនួន១១ សម្រាប់សិស្សានុសិស្ស ក៏ដូចជាយុវជន ទៅលើកម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ១។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ការដំឡើងបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ, សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត, ការដំឡើងប្រព័ន្ធបញ្ជាម៉ូទ័រអគ្គិសនី, ការដំឡើង និងថែទាំកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព, ការងារកំបោរ, ការរៀបការ៉ូ, ការផ្សារអគ្គិសនី និង សេវាកម្មសម្អាងកាយ។
អត្ថប្រយោជន៍សម្រាប់សិស្សកំឡុងពេលសិក្សា ៖ សិក្សាដោយមិនបង់ថ្លៃ, ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែ ២៨ម៉ឺនរៀល/ខែ, ការស្នាក់នៅ ទឹក ភ្លើង ឥតបង់ថ្លៃ, ទទួលបានសញ្ញាបត្រ និងវិជ្ជាជីវៈកម្រិត១, ទទួលបានឱកាសការងារភ្លាមៗ, វិទ្យាស្ថានរកការងារឱ្យធ្វើក្រោយពេលបញ្ចប់វគ្គ, ទទួលបានប្រាក់ខែសមរម្យ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់វិទ្យាស្ថាន ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅតាមបណ្តោយមហាវិថីឈ្នះឈ្នះ ភូមិព្រៃពពេល សង្កាត់សំរោងក្រោម ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ឬទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 012 731 199 / 016 555 350៕