សាលារៀនចំនួន២១ នៅក្នុងស្រុករវៀង ទទួលបានជោគជ័យលើការអនុវត្តន៍គម្រោង «សុខភាពនិងអនាម័យពេលមករដូវរបស់ក្មេងស្រី»
លោកជំទាវបណ្ឌិត សឿ សុជាតា អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា
អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ បញ្ជាក់ថា កម្ពុជាត្រូវរៀបចំជាគោលនយោបាយជាតិស្តីពីសុខភាពសិក្សា ជាផែនការសកម្មភាពលម្អិត ជាសៀវភៅសិក្សាស្តីពីការអប់រំសុខភាពគ្រប់កម្រិតថ្នាក់សិក្សា និងបានបណ្តុះបណ្តាលគ្រូឧទ្ទេស គ្រូបង្រៀន និងជនបង្គោល​ទទួលបន្ទុក​សុខភាពសិក្សាជាបន្តបន្ទាប់ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងទិសដៅអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សក្នុងយុគសម័យសតវត្សទី២១នេះ។
លោក ផេង គា នាយកប្រតិបត្តិអង្គការទឹកភ្លៀងកម្ពុជា
នាយកប្រតិបត្តិរូបនេះ បញ្ជាក់ថា កម្មវិធីនេះ បានចូលរួមចំណែកលើកកម្ពស់សុខភាពរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេស​ផ្តោត​លើកុមារ ឆ្លើយតបទៅហ្នឹងយុទ្ធសាស្រ្តជាតិ លើការលើកកម្ពស់សុខភាព តាមរយៈការអប់រំសុខភាព ការបង្ការជំងឺ ការផ្តល់សេវា សុខភាពចាំបាច់ ការលើកកម្ពស់អនាម័យ បរិស្ថាន និងការផ្គត់ផ្តង់ទឹកស្អាតដល់បុគ្គលិកអប់រំ និងអ្នកសិក្សាជាដំណាក់កាលៗ។ ក្រៅពីនេះអង្គការទឹកភ្លៀងកម្ពុជា បាននឹងកំពុងធ្វើការទាក់ទងនឹងវិស័យសុខភាព និងអនាម័យពេលមករដូវរបស់កុមារីនៅក្នុងខេត្តព្រះវិហារសម្រាប់គម្រោងជំហានទី២ចំនួន ២៧សាលារៀនទៀតនៅក្នុងស្រុករវៀង។