វិទ្យាស្ថាន​ពហុបច្ចកទេស​ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ បានជូនដំណឹងថា វិទ្យាស្ថាន​នឹង​បើក​វគ្គបណ្តុះបណ្តាល​ដល់បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ យុវជន កម្មករ កម្មការិនី និងជនចំណាកស្រុក ដែលមកពី​គ្រួសារក្រីក្រ គ្រួសារងាយរងហានិភ័យ ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​ចំនួន​១៦៥០នាក់ ទៅ​លើ​ជំនាញកំពុង​មានតម្រូវការ​ចំនួន១២។
បើតាមសេចក្តីជូនដំណឹង ជំនាញ​ដែលត្រូវធ្វើការ​បណ្តុះបណ្តាល​នោះ​រួមមាន ៖ ការដំឡើង​បណ្តាញ​អគ្គិសនី​ក្នុងអគារ (៣៩០នាក់), ការថែទាំ និង​ជួសជុលរថយន្ត (៩០នាក់), សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ (១២០នាក់), ការងារកំបោរ (១៥០នាក់), ការដំឡើងបណ្តាញ​បំពង់ទឹក (១៥០នាក់), ការថែទាំ និង​ជួសជុល​អគ្គិសនីរថយន្ត (១៥០នាក់) ការថែទាំ និង​ជួសជុល​ម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត (១២០នាក់), ការ​រចនាក្រាហ្វិកដោយ​កុំព្យូទ័រ (៦០នាក់), សេវាកម្ម​រដ្ឋបាល (៦០នាក់), សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់​ក្នុងគេហដ្ឋាន (៩០នាក់), ធុរកិច្ច​ភេសជ្ជៈ (១២០នាក់) និង​ការ​កែច្នៃបន្លែ និង​ផ្លែឈើ (១៥០នាក់)។
លក្ខខណ្ឌ នៃការជ្រើសរើស ៖ យុវជន​មានអាយុចាប់ពី ១៥ឆ្នាំឡើង, មានបណ្ណសមធម៌ (កម្រិតភាពក្រីក្រ១ ឬ២) ឬបណ្ណគ្រួសារងាយរងហានិភ័យ, មកពីគ្រួសារដែលសមាជិក​មានបណ្ណ​សម្គាល់ជនមានពិការភាព, មកពីគ្រួសារ​ដែលសមាជិកមានបណ្ណមូលនិធិសមធម៌សុខាភិបាល, យុវជន​ដែល​ឧទ្ទេសនាមដោយ​រដ្ឋបាល​ខេត្ត ស្រុក/ក្រុង ឃុំ/សង្កាត់។
អត្ថប្រយោជន៍​ដែលទទួលបាន ៖ ការ​សិក្សា​ដោយ​ឥតបង់ថ្លៃ, ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភ​ប្រចាំខែចំនួន ២៨ម៉ឺនរៀល​ក្នុង១ខែ ដោយ​សិក្សា​ពេញម៉ោងសម្រាប់យុវជន​មាន​បណ្ណសមធម៌ ឬបណ្ណគ្រួសារងាយរងហានិភ័យ, មានផ្តល់​ការ​ប្រឹក្សា​យោបល់​ពីការជ្រើសរើសជំនាញ និង​ព័ត៌មានទីផ្សារ​ការងារ, ផ្តល់​កន្លែង​ចុះ​កម្មសិក្សា​នៅ​តាម​សហគ្រាស គ្រឹះស្ថាន​ឧស្សាហកម្ម និង​ក្រុមហ៊ុន​ឯកជន, ទទួលបានសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ១ និង​ឱកាស​បន្ត​ការ​សិក្សា, ទទួល​បាន​ជំនាញ​មួយ​ពិតប្រាកដ​ដែល​ទីផ្សារការងារកំពុងត្រូវការ, ទទួល​បាន​ឱកាស​ការងារធ្វើ​សមរម្យ និង​ចំណូលទៀងទាត់។
ចាប់ទទួលចុះឈ្មោះចូលរៀនពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូត​ដល់​ថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៤ ហើយ​កាលបរិច្ឆេទចូលរៀន ថ្ងៃទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤។
សម្រាប់ការចុះឈ្មោះ យុវជន បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ អាចទាក់ទងទៅកាន់អាស័យដ្ឋាន ភូមិ​កងវ៉ា សង្កាត់​កំពង់ស្វាយ ក្រុង​សិរីសោភ័ណ ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ ៕