អាហារូបករណ៍នេះ រដ្ឋាភិបាលគុយបា នឹង​រ៉ាប់រងថ្លៃ​សិក្សា ការ​ស្នាក់នៅ ចំណែក​សំបុត្រ​យន្តហោះ​ទៅមក​កម្ពុជា-គុយបា ជាបន្ទុក​របស់សាមីជន។
លក្ខខណ្ឌនៃការ​ចុះឈ្មោះ បេក្ខជន​ត្រូវ​មាន សញ្ជាតិខ្មែរ, អាយុក្រោម ២៥ឆ្នាំ, មានសញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រ​ដែលមាន​តម្លៃ​សមមូល, មានសុខភាពល្អបរិបូណ៌ ទាំងកាយ​សម្បទា និង​សតិបញ្ញា។
សំណុំឯកសារត្រូវបំពេញ ៖ បង្កាន់ដៃទទួលពាក្យប្រឡង ១ច្បាប់, ពាក្យ​សុំអាហារូបករណ៍ ១ច្បាប់, ជីវប្រវត្តិសង្ខេប ១ច្បាប់, រូបថត ៤ គុណ៦ ចំនួន ៤សន្លឹក (ផ្ទៃខាងក្រោយ​ពណ៌ស ថតថ្មី), សញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ (ច្បាប់ថតចម្លង) ១ច្បាប់ (សូមភ្ជាប់​មក​ជាមួយ​នូវ​ច្បាប់ដើម ដើម្បីពិនិត្យ និង​ផ្ទៀតផ្ទាត់), លិខិតបញ្ជាក់ពីគ្រឹះស្ថាន​សិក្សា/ប័ណ្ណសម្គាល់ខ្លួន​និស្សិត (ថតចម្លង១ច្បាប់) ចំពោះ​បេក្ខជន​ជានិស្សិត, លិខិត​បញ្ជាក់ពីអង្គភាព ចំពោះបេក្ខជន​ជាមន្រ្តីរាជការ, វិញ្ញាបនបត្រ​ពិនិត្យ​កាយ​សម្បទា និងជំងឺអេដស៍ (បំពេញក្រោយពេលប្រឡងជាប់), លិខិតថ្កោលទោស (បំពេញក្រោយពេលប្រឡងជាប់)។
ការទទួលពាក្យ​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូត​ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦ នៅ​នាយកដ្ឋានសហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ និង​កិច្ច​ការ​អាស៊ាន ដែលមាន​អាសយដ្ឋានអគារលេខ២៣ ផ្លូវ​លេខ៣៦០ សង្កាត់បឹងកេងកង១ ខណ្ឌបឹងកេងកង រាជធានីភ្នំពេញ៕