សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ចូលរួមសង្កេតការណ៍ក្នុងការប្រឡងបាក់ឌុបឆ្នាំនេះ
ភ្នំពេញ – ដូចគ្នា​កាលពីឆ្នាំកន្លងទៅដែរ សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា បានធ្វើការងារយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយ​ក្រសួងអប់រំ យុវជន និង​កីឡា ដោយ​បានចូលរួម​ធ្វើការ​សង្កេត​ការណ៍នៅ​ក្នុង​សម័យ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬបាក់ឌុប ដើម្បី​ឱ្យ​ការ​ប្រឡងមួយនេះប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ដោយ​ភាពយុត្តិធម៌ តម្លាភាព និង​លទ្ធផលអាចទទួល​យកបាន។
នៅថ្ងៃដំបូងនៃការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិភូមិឆ្នាំនេះ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ អនុប្រធាន​សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា និងជា​ប្រធាន​សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា​រាជធានីភ្នំពេញ តំណាង ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា បាន​អញ្ជើញ​ចូល​រួម​ក្នុង​ពិធីបើកវិញ្ញាសាជានិមិត្តរូប នៃការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ សម័យ​ប្រឡង ២៧ ធ្នូ ឆ្នាំ​២០២១ នៅមណ្ឌល​សំណេរវិទ្យាល័យព្រះស៊ីសុវត្ថិ។
ក្នុងឱកាស​នោះ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ បានមានប្រសាសន៍ថា សម្រាប់ការ​ប្រឡងបាក់ឌុបឆ្នាំនេះ សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា បានចូលរួម​ក្នុង​រូបភាព២ គឺ ទី១ ការចូលរួមបំប៉ន​ដល់ប្អូន​ៗ​សិក្សា​នុសិស្ស ហើយទី២ គឺ​ការ​ចូលរួម​សង្កេត​ការណ៍។
អនុប្រធាន​សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជារូបនេះបានបញ្ជាក់​ថា សម្រាប់​ការរៀបចំ​ការ​​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិនៅឆ្នាំនេះ ឯកឧត្តមជឿជាក់​លើ​សមត្ថភាព​របស់សិស្សានុសិស្ស និង​ជឿជាក់​លើ​ក្រសួងអប់រំ យុវជន និង​កីឡា។
សូម​បញ្ជាក់ថា ដោយ​សារ​តែការរីករាលដាល នៃជំងឺកូវីដ១៩ រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បានសម្រេច​ផ្អាក​ការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬបាក់ឌុប កាលពី២០២០ ប៉ុន្តែ​ដោយ​សារ​តែស្ថានភាព​នៃជំងឺកូវីដ១៩​នៅ​កម្ពុជា​មាន​ភាពធូរស្រាលឡើងវិញ ទើប​នៅ​ឆ្នាំ​២០២១នេះ សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្រ្តី​បាន​ផ្តល់អនុសាសន៍​ឱ្យ​ក្រសួងអប់រំ យុវជន និង​កីឡា ដំណើរការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬ​បាក់ឌុប ឡើងវិញ ដោយ​គោរព​ទៅ​តាម​គោលការណ៍ ៤ គឺច្បាប់ យុត្តិធម៌ តម្លាភាព និង​លទ្ធផល​ទទួលយកបាន៕