ក្រសួងអប់រំជ្រើសរើសព្រឹទ្ធបុរស និងព្រឹទ្ធបុរសរងបម្រើការនៅវិទ្យាស្ថានគរុកោសល្យបាត់ដំបង
ភ្នំពេញ- ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ប្រកាសជ្រើសរើសព្រឹទ្ធបុរសចំនួនបីរូប និងព្រឹទ្ធបុរសរងចំនួនប្រាំមួយរូប ដើម្បីចូលបម្រើការនៅវិទ្យាស្ថានគរុ​កោសល្យ​បាត់ដំបង ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ បេក្ខជនជ័យលាភីទាំង ០៩រូប នឹងគ្រប់គ្រងដឹកនាំមហាវិទ្យាល័យចំនួន៣ រួមមាន មហាវិទ្យាល័យស្រាវជ្រាវគរុកោសល្យមហាវិទ្យាល័យអប់រំវិទ្យាសាស្ត្រ និងមហាវិទ្យាល័យអប់រំវិទ្យាសាស្រ្តសង្គម ដោយមហាវិទ្យាល័យនីមួយៗមានព្រឹទ្ធបុរសមួយរូប និងព្រឹទ្ធបុរសរងពីររូប ។
លក្ខណៈសម្បត្តិដែលជ្រើសរើស ជាបុគ្គលិកអប់រំក្របខណ្ឌគ្រូបង្រៀនកម្រិតឧត្តម ដែលកំពុងបម្រើការនៅក្រោមឱវាទក្រសួងអប់រំយុវជន និងកីឡា ។ លើសពីនេះ មានសញ្ញាបត្រថ្នាក់បណ្ឌិតសម្រាប់ឋានៈព្រឹទ្ធបុរស និងមានសញ្ញាបត្រចាប់ពីបរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ឡើងទៅសម្រាប់ឋានៈព្រឹទ្ធបុរសរង លើជំនាញឯកទេសពាក់ព័ន្ធនឹងមហាវិទ្យាល័យដែលត្រូវជ្រើសរើស ។
ទី១. ជំនាញឯកទេសព្រឹទ្ធបុរស និងព្រឹទ្ធបុរសរងនៃមហាវិទ្យាល័យ មហាវិទ្យាល័យស្រាវជ្រាវគរុកោសល្យ ត្រូវមានជំនាញឯកទេស ទស្សនៈវិជ្ជាអប់រំទាក់ទងនឹងជំនាញគរុកោសល្យ ចិត្តវិទ្យា ការគ្រប់គ្រង់អប់រំ ការអភិវឌ្ឍកម្មវិធីសិក្សា ឬការបង្រៀន និងរៀន ។ ទី២. ព្រឹទ្ធបុរស និងព្រឹទ្ធបុរសរងនៃមហាវិទ្យាល័យអប់រំវិទ្យាសាស្ត្រ ត្រូវមានជំនាញឯកទេស ទស្សនៈវិជ្ជាអប់រំទាក់ទងនឹងជំនាញការអប់រំវិទ្យាសាស្ត្រ គណិតវិទ្យា ឬ ICT ។ និងទី៣. ជំនាញឯកទេស ព្រឹទ្ធបុរស និងព្រឹទ្ធបុរសរង នៃមហាវិទ្យាល័យអប់រំវិទ្យាសាស្រ្តសង្គម ត្រូវមានជំនាញឯកទេស ទស្សនៈវិជ្ជាអប់រំទាក់ទងនឹងជំនាញការអប់រំវិទ្យាសាស្រ្តសង្គម ឬភាសា ។
ដោយឡែក បេក្ខជនត្រូវមានបទពិសោធបង្រៀននៅតាមគ្រឹះស្ថានអប់រំរយៈពេលមួយឆ្នាំសម្រាប់បេក្ខជនមានកម្រិតគុណវុឌ្ឍថ្នាក់បណ្ឌិត និងបីឆ្នាំសម្រាប់បេក្ខជនមានកម្រិតគុណវុឌ្ឍថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់។ លើសពីនេះ មានបទពិសោធលើការងារដឹកនាំ គ្រប់គ្រង កាន់តែប្រសើរ ជាពិសេសមានអាយុមិនលើសពី ៥០ឆ្នាំ និងមានចំណេះដឹងភាសាអង់គ្លេស ជំនាញកុំព្យូទ័រច្បាស់លាស់ ។ ជាពិសេស មានមនសិការវិជ្ជាជីវៈ ប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ក្នុងការបំពេញការងារមានក្រមសីលធម៌ល្អ អាចធ្វើការជាបុគ្គល និងដឹកនាំការងារជាក្រុមបាន ធ្លាប់មានស្នាដៃបោះពុម្ពសៀវភៅ ឬអត្ថបទស្រាវជ្រាវនៅក្នុងទស្សនាវដ្ដីស្រាវជ្រាវត្រូវបានផ្តល់អាទិភាព។
បេក្ខជន បេក្ខនារី ដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ អាចស្នើសុំពាក្យនៅវិទ្យាស្ថានគរុកោសល្យបាត់ដំបង ឬ តាមរយៈតំណភ្ជាប់ https://bit.ly/3GqPIkA ចាប់ពីពេលផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី០៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង ១៧:០០ ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ បេក្ខជនត្រូវបំពេញសំណុំលិខិតដាក់ពាក្យ និងផ្ញើទៅវិទ្យាស្ថានគរុកោសល្យបាត់ដំបង ឬទំនាក់ទំនងផ្ទាល់តាមរយៈលេខតេលេក្រាម ឬលេខទូរស័ព្ទ ០៩២ ២៧០ ២៥៣៕