គ្រូបង្រៀនមកពីតំបន់ជនបទ៤រូប ឈ្នះជ័យលាភីជា​គ្រូបង្រៀន​មានគំនិតច្នៃប្រឌិត​ខ្ពស់​ផ្នែក​បច្ចេកវិទ្យា​អប់រំ​ ឆ្នាំ២០២៥
គ្រូបង្រៀន​ចំនួន៤រូប ដែល​សុទ្ធសឹងមក​ពី​តំបន់ជនបទ បានឈ្នះជ័យលាភី ក្នុង​ការ​ប្រកួតប្រជែង​គ្រូបង្រៀន​ដែលមាន​គំនិតច្នៃប្រឌិត​ខ្ពស់​ផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា​អប់រំ ឆ្នាំ​២០២៥ ដោយ​ការ​ប្រកាស​បានធ្វើ​ឡើង​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី ពិព័រណ៌បច្ចេកវិទ្យាអប់រំ លើកទី១ នៅដើមសប្តាហ៍នេះ។
គួរជម្រាបជូនថា កម្មវិធីប្រកួតប្រជែងគ្រូបង្រៀនដែលមានគំនិតច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ផ្នែកបច្ចេកវិទ្យាអប់រំឆ្នាំ២០២៥ បានប្រកាស​ការប្រកួត​កាលពីដើមឆ្នាំនេះ ដោយផ្ដល់ឱកាសដល់គ្រូបង្រៀនដែលកំពុងបង្រៀននៅតាមគ្រឹះស្ថានសិក្សាចំណេះទូទៅសាធារណៈ ឬឯកជន ដែលមានគំនិតច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ក្នុងការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានជំនួយដល់ការបង្រៀន និងរៀន បានបញ្ចេញសមត្ថភាពរបស់ខ្លួន។ សម្រាប់ការ​ប្រកួតនេះ គ្រូបង្រៀន​ត្រូវឆ្លងកាត់ការវាយតម្លៃដោយក្រុមការងារបច្ចេកទេស ហើយ​មានតែបេក្ខជនជ័យលាភីប៉ុណ្ណោះ ត្រូវ​បានឡើងធ្វើបទបង្ហាញដោយផ្ទាល់នៅក្នុងសន្និសីទ និងពិព័រណ៍បច្ចេកវិទ្យាអប់រំកម្ពុជាលើកទី១។ ក្នុងនោះ បេក្ខជនជ័យលាភីលេខ១ ទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ៤លានរៀល, ជ័យលាភីលេខ២ ទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ៣លានរៀល និងជ័យលាភីលេខ៣ ទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ២លានរៀល៕