ក្រសួងអប់រំប្រកាស​ចុះឈ្មោះប្រឡង​គណិតវិទ្យា​អន្តរជាតិស្តង់ដាជប៉ុន Suken Test 2025
ដោយ​មានកិច្ច​សហការជាមួយ​វិទ្យាស្ថាន​វិញ្ញាបនបត្រ​គណិតវិទ្យា​នៃប្រទេស​ជប៉ុន និង​សហគមន៍​អ្នក​គណិតវិទ្យា​កម្ពុជា, ក្រសួងអប់រំ​យុវជន យុវជន និងកីឡា នឹង​រៀបចំ​ការ​ប្រឡង​វាស់ស្ទង់សមត្ថភាព​គណិតវិទ្យា​អន្តរជាតិ​ស្តង់ដាប្រទេស​ជប៉ុន សម្រាប់សិស្ស​ពីថ្នាក់ទី៤ ដល់ថ្នាក់ទី១២ និង​កម្រិត​សាកលវិទ្យាល័យ។
ការប្រឡង​នឹងប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៥ វេលាម៉ោង​៨ព្រឹក នៅវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំ។
បើតាម​ក្រសួងអប់រំ ការ​ប្រឡង​នេះ រៀបចំ​ឡើង​ក្នុងគោល​បំណង​ចូលរួម​ពង្រឹង​សមត្ថភាព​សិស្ស ព្រមទាំង​ប្រសិទ្ធភាព នៃការ​រៀន ការបង្រៀន ការ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ និង​លើក​កម្ពស់​គុណភាព​អប់រំ​គណិតវិទ្យា​នៅ​កម្ពុជា ហើយបេក្ខជន​ដែលចូលរួម​ប្រឡង នឹង​ទទួលបាន​វិញ្ញាបនបត្រ​បញ្ជាក់​លទ្ធផល នៃការប្រឡង​ចេញ​ដោយ​វិទ្យាស្ថាន​វិញ្ញាបនបត្រ គណិតវិទ្យា នៃប្រទេស​ជប៉ុន, មេដាយមាស មេដាយប្រាក់ និង​មេដាយសំរឹទ្ធ សម្រាប់គ្រប់​កម្រិតថ្នាក់ ចំពោះ​អ្នក​ដែល​ទទួល​បានពិន្ទុ​តាម​ការ​កំណត់។
សម្រាប់​សិស្ស និស្សិត​ដែលមាន​ចំណាប់អារម្មណ៍ សូមមកចុះ​ឈ្មោះ​ចូលរួម​ប្រឡង​នៅ​អគារ «I» មជ្ឈមណ្ឌល​ស្រាវជ្រាវ​គរុកោសល្យ​ជំនាន់ថ្មី នៃវិទ្យាស្ថាន​ជាតិអប់រំ ឬតាម​តំណភ្ជាប់​ ចុះឈ្មោះ៖ https://forms.gle/7UXAWwqA4YZsqA4JA ចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូត​ដល់​ថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង៥ល្ងាចជាកំណត់។
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិត សូមទំនាក់ទំនង​ និង​សាក​សួរ​ដោយផ្ទាល់​នៅមជ្ឈមណ្ឌល​ស្រាវជ្រាវ​គរុកោសល្យ​ជំនាន់ថ្មី ឬ​អាច​ទាក់ទង​តាមរយៈតេឡេក្រាម https://t.me/sukentestcambodia