វិទ្យាស្ថានតេជោសែនសហការជាមួយក្រុមហ៊ុន PPDS ក្នុងក្របខណ្ឌអប់រំកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាល និងផ្តល់ជំនួយបច្ចេកទេសផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យា
ភ្នំពេញ – វិទ្យាស្ថានតេជោសែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន កាលពីថ្ងៃទី៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២១ បានចុះអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នាជាមួយក្រុមហ៊ុន Phnom Penh Digital Service (PPDS) ក្នុងក្របខណ្ឌអប់រំកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាល និងផ្តល់ជំនួយបច្ចេកទេសផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យា ។
ពិធីចុះហត្ថលេខានេះ មានការ​អញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីរបស់ ឯកឧត្តម ហឿន សំនៀង នាយកវិទ្យាស្ថានតេជោ សែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៃក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន, លោក លី ខេមរា នាយកក្រុមហ៊ុន Phnom Penh Digital Service (PPDS), ភ្ញៀវកិត្តិយស និងមន្រ្តីនៃវិទ្យាស្ថានតេជោសែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ។
ឯកឧត្តម ហឿន សំនៀង នាយកវិទ្យាស្ថានតេជោ សែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅដល់ក្រុមហ៊ុន PPDS ដែល​បានយល់ព្រមផ្តល់នូវកម្មវិធីឌីជីថលពាក់ព័ន្ធនឹងការបង្រៀននិងការរៀន ការគ្រប់គ្រងថ្នាក់និងសកម្មភាពពាក់ព័ន្ធ (School Management System Software) និង Mobile Application ជូនដល់វិទ្យាស្ថានដោយឥតគិតថ្លៃ ក៏ដូចជាការផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ជូនគ្នាទៅវិញទៅមកផងដែរ ។
សូមបញ្ជាក់ថា វិទ្យាស្ថានតេជោសែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ត្រូវ​ដាក់​ឱ្យ​ដំណើរការនៅឆ្នាំ២០២១នេះ ដោយ​កំពុងបណ្តុះបណ្តាលនិស្សិតជំនាន់ទី១ ចំនួន១៩១នាក់ លើជំនាញសិក្សាចំនួន ៦ ក្នុងដេប៉ាតឺម៉ង់ចំនួន ៣ រួមមាន ទី១. ដេប៉ាតឺម៉ង់សំណង់ សាធារណការ៖ ជំនាញសំណង់ផ្លូវថ្នល់ ផ្លូវល្បឿនលឿន ស្ពាន ផ្លូវដែក និងកំពង់ផែ, ជំនាញប្រព័ន្ធចម្រោះ ទឹក កខ្វក់ ទី២. ដេប៉ាតឺម៉ង់គ្រប់គ្រងដឹកជញ្ជូន និងភស្តុភារកម្ម (ឡូជីស្ទីក)៖ ជំនាញសេដ្ឋកិច្ចគ្រប់គ្រងនិងដឹកជញ្ជូនផ្លូវគោក និងជំនាញគ្រប់គ្រងភស្ដុភារកម្ម និងខ្សែសង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ និង ទី៣.ដេប៉ាតឺម៉ង់នាវាចរណ៍៖ ជំនាញបរិបាលនាវា និងម៉ាស៊ីននាវា ៕