បេក្ខជន៥រូបនឹងបន្តទៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រ ក្នុងកម្មវិធីប្រកួតនិយាយសាធារណៈស្តីពីការលើកកម្ពស់សុខភាពសាធារណៈ
ភ្នំពេញ – កម្មវិធីប្រកួតនិយាយជាសាធារណៈ ប្រធានបទ “ហេតុអ្វីបានជាកម្ពុជាចាំបាច់ត្រូវដំឡើងពន្ធថ្នាំជក់?” ធ្វើឡើងកាលពីថ្ងៃទី២៦ តុលា ឆ្នាំ ២០២១ កន្លងទៅ បានរកឃើញបេក្ខជន ៥រូបនឹងបន្តទៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រនាពេលឆាប់ៗខាងមុខ ។ កម្មវិធីប្រកួតនិយាយសាធារណៈនេះរៀបចំឡើងដោយអង្គការចលនាដើម្បីសុខភាពកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណងផ្ដល់ឱកាសឱ្យយុវជនបានបញ្ចេញសមត្ថភាពនិយាយជាសាធារណៈ ក៏ដូចជាប្រធានបទដែលទាក់ទងទៅនឹងសុខភាពសាធារណៈ និងដើម្បីឱ្យយុវជនចូលរួមនៅក្នុងការលើកកម្ពស់សុខភាពសាធារណៈ ។
បេក្ខជន ៥រូបដែលនឹងបន្តទៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រក្នុងកម្មវិធីនិយាយជាសាធារណៈ រួមមាន កញ្ញា អាត់ នីការ ជានិស្សិតសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទកសិកម្ម, លោក ទូច ស៊ីណាត ជានិស្សិតសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទនីតិសាស្រ្ត និងវិទ្យាសាស្រ្តសេដ្ឋកិច្ច, កញ្ញា សៀក ពេជ្ររចនា ជានិស្សិតវិទ្យាស្ថានស៊ីអ៊ីអូ, លោក តុនច័ន្ទរិទ្ធិ ជាអ្នកនិពន្ធ និងកញ្ញា សយ ស្រីនិច្ច ជាសិស្សវិទ្យាល័យសម្ដេចតេជោហ៊ុនសែនពារាំង ។
សូម​បញ្ជាក់ដែរថា មានបេក្ខជនចំនួន ១០នាក់ ត្រូវ​បានជ្រើសរើសឱ្យចូលរួមប្រកួតនិយាយសាធារណៈ ក្នុងវគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រ ហើយយុវជនដែលបកស្រាយបានល្អ និងត្រឹមត្រូវចំនួន ៥នាក់ប៉ុណ្ណោះដែលអាចបន្តទៅប្រកួតយកជ័យលាភីនៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រ ។
សម្រាប់​កម្មវិធីប្រកួតនិយាយសាធារណៈ វគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រខាងមុខនេះ បេក្ខជនដែលទទួលបានជ័យលាភីលេខ១ នឹងទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ២លានរៀល និងពានមួយ, បេក្ខជនជ័យលាភីលេខ២ នឹងទទួលបានប្រាក់វង្វាន់ចំនួន ១លាន២សែនរៀល និងពានមួយ, បេក្ខជនជ័យលាភីលេខ៣ នឹងទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ៨សែនរៀល និងពានមួយ ចំណែក ជ័យលាភីកិត្តិយសលេខ ៤ និង៥ នឹងទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ២សែនរៀល ៕