កម្មវិធីស្វ័យសិក្សា MoEYS E-Learning មានអ្នកទាញយកប្រើប្រាស់ចំនួន ២៤ម៉ឺននាក់
ភ្នំពេញ – រហូតដល់ចុងខែកញ្ញានេះ គិតត្រឹមរយៈពេល ៥ខែបន្ទាប់ពីដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាសាធារណៈ កម្មវិធីស្វ័យសិក្សា MoEYS E-Learning មានអ្នកទាញយកប្រើប្រាស់ចំនួន ២៤ម៉ឺននាក់ ។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានស្តីពីកម្មវិធីស្វ័យសិក្សា MoEYS E-Learning ប្រាំខែបន្ទាប់ពីការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាសាធារណៈ រៀបចំដោយក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជានៅវិទ្យាល័យព្រះស៊ីសុវត្ថិ រាជធានីភ្នំពេញ ។
ស្របគ្នានេះដែរ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា ឯកឧត្តមអរគុណដល់រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំដែលតែងតែគាំទ្រដល់សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា បានសហការដោយស្អិតតរមួត លើវិស័យអប់រំ​ និងបណ្តុះបណ្តាលសមត្ថភាព​ បំណិនជីវិត ​គំនិតច្នៃប្រឌិត កំណែទម្រង់វិស័យ​អប់រំ​នៅកម្ពុជាចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០១៤ ។ ឯកឧត្តមបានលើកឡើងថា ជាក់ស្តែងដូចជា​ការរៀបចំវគ្គបំប៉នថ្នាក់ទី១២ ដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាពការត្រៀមប្រឡងមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ការចូលរួមសង្កេតការការប្រឡងបាក់ឌុប និងកិច្ចសហការដទៃទៀត ។
ឯកឧត្តមបញ្ជាក់បន្ថែមថា ការបង្កើត App MoEYS E-Learning នេះ ក្រោមការគិតគូរយ៉ាងល្អិតល្អន់ជាមួយរដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំទៅលើបញ្ហាប្រឈមទាក់ទងបញ្ហាអ៊ីនធឺណិត និងការខ្វះខាតទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូនពីភាពខុសគ្នារវាងទីប្រជុំជន និងទីជនបទ ។ ឯកឧត្តមបន្តថា វីដេអូសិក្សា និងសៀវភៅ សិស្សអាចទាញយកមកប្រើប្រាស់​ពេលមិនមានអ៊ីធឺណេត​ ។ លើសពីនេះ អ្នកប្រើប្រាស់អាចប្រើច្រើនគណនីផ្សេងគ្នាលើទូរស័ព្ទតែមួយ ហើយឯកសារមេរៀនសិស្សក៏ អាចទាញយកទុកមើលនៅពេលក្រោយបាន ។