សម្តេចម៉ែ ប្រទានព្រះរាជទ្រព្យ ២ម៉ឺនដុល្លារជូនអង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ទ្រង់សព្វព្រះរាជហឫទ័យប្រោសព្រះរាជទានព្រះរាជអំណោយជាព្រះរាជទ្រព្យផ្ទាល់ចំនួន ២ម៉ឺនដុល្លារអាមេរិក ព្រមទាំងសម្ភារៈប្រើប្រាស់មួយចំនួនដល់អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ។
ការផ្សាយរបស់ទំព័រហ្វេសប៊ុក Royal Du Cambodge នៅថ្ងៃពុធនេះ បានបញ្ជាក់ថា ក្រៅពីប្រោសប្រទានព្រះរាជទ្រព្យផ្ទាល់ខ្លួន សម្តេចម៉ែទ្រង់ប្រោសប្រទានបន្ថែម មានម៉ាស់ចំនួន បីពាន់បន្ទះ សាប៊ូដុំពីរឡាំង ទឹកសុទ្ធពីរឡាំង និងសាប៊ូទឹកមួយឡាំង ដល់អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ ទុកប្រើប្រាស់សម្រាប់កុមារក្រីក្រងាយរងគ្រោះ ស្ថិតនៅខណ្ឌស្ទឹងមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ។
សូមបញ្ជាក់ថា អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ បានផ្តួចផ្តើមបង្កើតឡើងដោយលោក គ្រីស្យង់ ហ្គោកឺឡាំង ដេប៉ាលីយ៉ែរ ជនជាតិបារាំងក្នុងបំណងជួយកុមារកម្ពុជារាប់ពាន់នាក់ពីគំនរសំរាមឱ្យមានអនាគតភ្លឺស្វាងតាមរយៈការអប់រំ។ លោកបានទទួលមរណភាពដោយជរាពាធ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៦ ក្នុងជន្មាយុ ៨២ឆ្នាំ៕