ភ្នំពេញ៖ គិតត្រឹមថ្ងៃទី០៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ក្រសួងអប់រំបានចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ-១៩ ជូនបុគ្គលិកអប់រំបុគ្គលិកអប់រំប្រមាណជាង ១១ម៉ឺននាក់ ឬស្មើនឹង ៧៤ភាគរយ នៃបុគ្គលិកអប់រំជាង ១៥ម៉ឺននាក់។ នេះបើតាមចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានស្តីពីការបិទបញ្ចប់យុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ-១៩ ជូនបុគ្គលិកអប់រំ ជំហានទីមួយរបស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា។
ក្រសួងអប់រំបានបញ្ជាក់បន្តថា លទ្ធផលនៅទូទាំងប្រទេសនៃយុទ្ធនាការជំហានទីមួយ សម្រេចបានការចាក់វ៉ាក់សាំងទាំងពីរដូស ជូនបុគ្គលិកអប់រំ បុគ្គលិកកិច្ចសន្យា ដែលបម្រើការក្នុងអង្គភាពអប់រំនៅថ្នាក់ជាតិ ថ្នាក់ក្រោមជាតិ គ្រឹះស្ថានសិក្សាសាធារណៈ និងឯកជន ព្រមទាំងបុគ្គលិកនៃអង្គការដៃគូ អភិវឌ្ឍក្នុងវិស័យអប់រំសរុបចំនួន ១១៦,៥៦៣នាក់ នៃចំនួនសរុប ១៥៨,០០០នាក់។
ដោយឡែកសម្រាប់ការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ ជំហានទីពីរក្នុងក្របខណ្ឌទូទាំងប្រទេសជូនបុគ្គលិកអប់រំ បុគ្គលិកកិច្ចសន្យា និងបុគ្គលិកអង្គការដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ក្នុងវិស័យអប់រំ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា នឹងផ្តល់ព័ត៌មានជាថ្មីម្តងទៀត។
គួរបញ្ជាក់ថា យុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជំហានទីមួយបានចាប់ផ្តើមដោយភាពរលូនតាំងពីថ្ងៃទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ និងបានបិទបញ្ចប់នៅថ្ងៃ០៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១។ ដំណើរការនៃយុទ្ធនាការនេះ បានសហការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ ក្នុងក្របខណ្ឌទូទាំងប្រទេស ក្រសួងសុខាភិបាល អាជ្ញាធររាជធានី-ខេត្ត សហព័ន្ធសហភាពយុវជនកម្ពុជា សមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត យុវជនសម្តេចតេជោ គណៈគ្រប់គ្រងគ្រឹះស្ថានសិក្សា និងក្រុមយុវជនស្ម័គ្រចិត្តផងដែរ៕