សម្រាប់សិស្ស-និស្សិតដែលមានបំណងចង់សិក្សាជំនាញផ្នែកសិល្បៈ ពេលនេះ គណៈកម្មាធិការ​អាហារូបករណ៍​សិស្ស-និស្សិតក្រីក្រ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នឹងផ្តល់អាហារូបករណ៍​ចំនួន៥០កន្លែង សម្រាប់សិក្សា​ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ​នៅ​សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ ឆ្នាំសិក្សា​២០២៣-២០២៤។
ជំនាញដែលត្រូវផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ១.មហាវិទ្យាល័យសិល្បៈសូនរូប ចំនួន ២០កន្លែង (តុបតែងលម្អ នៃស្ថាបត្យកម្ម ៥កន្លែង, គំរូសាគមនាគមន៍ ៥កន្លែង, វិចិត្រកម្ម ៥កន្លែង និង​ចម្លាក់ ៥កន្លែង), ២. មហាវិទ្យាល័យបុរាណវិទ្យា ចំនួន ១០កន្លែង, ៣. មហាវិទ្យាល័យសិល្បៈនាដសាស្រ្តចំនួន ១០កន្លែង (ឯកទេសតែងនិពន្ធ) និង ៤. មហាវិទ្យាល័យតូរ្យតន្រ្តី ចំនួន ១០កន្លែង (បេក្ខជនត្រូវឆ្លងកាត់ការធ្វើតេស្តទេព្យកោសល្យ និង​ចំណេះដឹងមូលដ្ឋានផ្នែកតូរ្យតន្រ្តី)។
សម្រាប់លក្ខខណ្ឌ​ដែលសិស្ស-និស្សិតអាចដាក់ពាក្យស្នើសុំបាន រួមមាន៖ ជាបេក្ខជនបានប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬមានសញ្ញាបត្រសមមូល, មានឆន្ទៈពិតប្រាកដ​ក្នុងការបន្តការសិក្សា ខិតខំរៀនសូត្រ, គោរព​តាមការណែនាំ និង​ព្រមទទួលយកលក្ខខណ្ឌ​ដែលមានចែងរបស់គណៈកម្មាធិការ​អាហារូបករណ៍ និង​សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ។
សិស្ស-និស្សិតដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ សូមទំនាក់ទំនងដោយផ្ទាល់ការិយាល័យអាហារូបករណ៍ ដែលមានអាសយដ្ឋានផ្ទះលេខ៤ ផ្លូវ៥២២ សង្កាត់បឹងកក់១ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ ចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូត​ដល់ថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣។ កាលបរិច្ឆេទចូលរៀន គឺនៅថ្ងៃទី២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤៕