រដ្ឋាភិបាលចិនផ្ដល់អាហារូបករណ៍សិក្សាថ្នាក់ឧត្ដម សម្រាប់សមាជិកភាព ស.ស.យ.ក ឆ្នាំ២០២២
ភ្នំពេញ – ស្ថានទូតចិនប្រចាំកម្ពុជា និងសហការជាមួយសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ផ្ដល់​អាហារូបរ​កណ៍សិក្សា​ថ្នាក់​ឧត្ដម​សិក្សា​ទាំង​ ៣កម្រិ​ត​មាន បរិញ្ញាបត្រ បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិតសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២២ ។ អាហារូបករណ៍នេះផ្ដល់ជូនសមាជិកភាពស.ស.យ.ក ទាំងអស់ និង​នៅ​គ្រប់​ស្ថាប័​ន​នានា ។
សម្រាប់កម្រិតសិក្សាអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនការសិក្សាគ្រប់មុខជំនាញដោយថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ សិក្សាជាភាសាចិន ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិត​សិក្សា​ជាភាសាចិន ឬអង់គ្លេស ។ និស្សិតជ័យលាភីដែលទទួលបានអាហារូបករណ៍គ្រប់កម្រិតនឹងទទួលបាន ថ្លៃសិក្សា ប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែ និងការស្នាក់​នៅឥ​តគិ​ត​ថ្លៃ​រហូតចប់ការសិក្សា ។
ដើម្បីទទួលបានអាហារូបករណ៍ បេក្ខជនទាំងអស់ត្រូវឆ្លងកាត់២ដំណាក់កាលប្រកួតប្រជែងដូចជា ដំណាក់កាលទី១ ការជ្រើសរើសបឋម (Shortlist) ដោយ​ឆ្លង​កាត់​វគ្គ Screening និងសម្ភាសន៍ ។ ដំណាក់កាលទី២ បេក្ខជនត្រូវបានជ្រើសរើសក្នុងដំណាក់កាលទី១ នឹងត្រូវបានទាក់ទងតាមរយៈអ៊ីម៉ែល(Email) សម្រាប់ការបំពេញពាក្យតាមប្រព័ន្ធ Online របស់អាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលចិន ។
លក្ខខណ្ឌក្នុងការចូលរួមដាក់ពាក្យ ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ បេក្ខជនត្រូវមានមានអាយុក្រោម ២៥ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃដាក់ពាក្យ និងសម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ អាយុ​ក្រោម​ ៣៥ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃទីថ្ងៃដាក់ពាក្យ ។ ចំណែកថ្នាក់បណ្ឌិត អាយុក្រោម ៤០ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃដាក់ពាក្យ ។ ជាមួយគ្នានេះ​បេក្ខជនតម្រូវ​ឱ្យភ្ជាប់​ឯកសារ​ចាំបាច់​សម្រាប់ដាក់ពាក្យដូចជា ឯកសារបញ្ជាក់សមាជិកាភាព ស.ស.យ.ក ឬលិខិតឧទ្ទេសនាម លិខិតឆ្លងដែនដែលមានសុពលភាពយូរជាងថ្ងៃទី០១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ ។
សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ មានសញ្ញាបត្របាក់ឌុប ឬសមមូល, សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រ ឬសមមូល, សម្រាប់ថ្នាក់បណ្ឌិត មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ឬសមមូល ។ លើសពីនេះ ព្រឹត្តិបត្រពិន្ទុ (Official Transcript) មានសមត្ថភាពអាចប្រើប្រាស់ភាសាអង់គ្លេស ឬចិនជាផ្លូវការបាន ដោយភ្ជាប់មកជាមួយឯកសារបញ្ជាក់កម្រិតសិក្សា HSK Certificate សម្រាប់ភាសាចិន និង IELTS ឬឯកសារបញ្ជាក់ផ្សេងៗ ។ ប្រវត្តិរូបសង្ខេប (CV) ជាភាសាខ្មែរ និងអង់គ្លេស និង Personal Statement ឬ Motivation Letter មិនលើសពីមួយទំព័រ ។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា នីតិវិធីនៃការចូលរួមប្រកួតប្រជែងដំណាក់កាលទី១ គណៈកម្មាធិការ ស.ស.យ.ក រាជធានី-ខេត្ត ក្រុមការងារ ស.ស.យ.ក ក្នុងវិស័យនានា និងអង្គការ-សមាគមចំណុះគណៈកម្មការកណ្ដាល ស.ស.យ.ក រៀបចំបញ្ជីឈ្មោះបេក្ខជនដែល​ស្នើសុំចូល​រួម​ប្រកួត​ប្រជែង​នៅតាម​ស្ថាប័​ន​របស់​ខ្លួន​ជា​ទម្រង់​លិខិត​ឧទ្ទេសនាមផ្លួវការ ដើយផ្ញើទៅកាន់លេខាធិការដ្ឋានត្រឹមថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ។ តំណភ្ជាប់សម្រាប់បំពេញពាក្យ https://tinyurl.com/Stage1-Online-Aplication