ភ្នំពេញ – ស្ថានទូតចិនប្រចាំកម្ពុជា និងសហការជាមួយសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ផ្ដល់អាហារូបរកណ៍សិក្សាថ្នាក់ឧត្ដមសិក្សាទាំង ៣កម្រិតមាន បរិញ្ញាបត្រ បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិតសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២២ ។ អាហារូបករណ៍នេះផ្ដល់ជូនសមាជិកភាពស.ស.យ.ក ទាំងអស់ និងនៅគ្រប់ស្ថាប័ននានា ។
សម្រាប់កម្រិតសិក្សាអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនការសិក្សាគ្រប់មុខជំនាញដោយថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ សិក្សាជាភាសាចិន ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិតសិក្សាជាភាសាចិន ឬអង់គ្លេស ។ និស្សិតជ័យលាភីដែលទទួលបានអាហារូបករណ៍គ្រប់កម្រិតនឹងទទួលបាន ថ្លៃសិក្សា ប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែ និងការស្នាក់នៅឥតគិតថ្លៃរហូតចប់ការសិក្សា ។
ដើម្បីទទួលបានអាហារូបករណ៍ បេក្ខជនទាំងអស់ត្រូវឆ្លងកាត់២ដំណាក់កាលប្រកួតប្រជែងដូចជា ដំណាក់កាលទី១ ការជ្រើសរើសបឋម (Shortlist) ដោយឆ្លងកាត់វគ្គ Screening និងសម្ភាសន៍ ។ ដំណាក់កាលទី២ បេក្ខជនត្រូវបានជ្រើសរើសក្នុងដំណាក់កាលទី១ នឹងត្រូវបានទាក់ទងតាមរយៈអ៊ីម៉ែល(Email) សម្រាប់ការបំពេញពាក្យតាមប្រព័ន្ធ Online របស់អាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលចិន ។
លក្ខខណ្ឌក្នុងការចូលរួមដាក់ពាក្យ ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ បេក្ខជនត្រូវមានមានអាយុក្រោម ២៥ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃដាក់ពាក្យ និងសម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ អាយុក្រោម ៣៥ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃទីថ្ងៃដាក់ពាក្យ ។ ចំណែកថ្នាក់បណ្ឌិត អាយុក្រោម ៤០ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃដាក់ពាក្យ ។ ជាមួយគ្នានេះបេក្ខជនតម្រូវឱ្យភ្ជាប់ឯកសារចាំបាច់សម្រាប់ដាក់ពាក្យដូចជា ឯកសារបញ្ជាក់សមាជិកាភាព ស.ស.យ.ក ឬលិខិតឧទ្ទេសនាម លិខិតឆ្លងដែនដែលមានសុពលភាពយូរជាងថ្ងៃទី០១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ ។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា នីតិវិធីនៃការចូលរួមប្រកួតប្រជែងដំណាក់កាលទី១ គណៈកម្មាធិការ ស.ស.យ.ក រាជធានី-ខេត្ត ក្រុមការងារ ស.ស.យ.ក ក្នុងវិស័យនានា និងអង្គការ-សមាគមចំណុះគណៈកម្មការកណ្ដាល ស.ស.យ.ក រៀបចំបញ្ជីឈ្មោះបេក្ខជនដែលស្នើសុំចូលរួមប្រកួតប្រជែងនៅតាមស្ថាប័នរបស់ខ្លួនជាទម្រង់លិខិតឧទ្ទេសនាមផ្លួវការ ដើយផ្ញើទៅកាន់លេខាធិការដ្ឋានត្រឹមថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ។ តំណភ្ជាប់សម្រាប់បំពេញពាក្យ https://tinyurl.com/Stage1-Online-Aplication ៕