ឧកញ៉ា ប៉ិច បូឡែន អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនវេសឡាញ អេឌ្យូខេសិន គ្រុប បានឱ្យដឹងថា សាលារៀនសហគមន៍២១ ដែលទើបតែបង្កើតថ្មីនេះនឹងអភិវឌ្ឍអ្នកដឹកនាំជំនាន់ថ្មីសម្រាប់សហគមន៍ និងចូលរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល អភិវឌ្ឍសហគ្រិនភាពនិងសេដ្ឋកិច្ចសហគមន៍ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ។
“ក្រុមហ៊ុនវេសឡាញ ស្វាគមន៍បងប្អូនទាំងអស់ដែលស្រលាញ់ការងារអប់រំ និងចង់ចូលរួមសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនវេសឡាញ អេឌ្យូខេសិន គ្រុប ដើម្បីនាំសាលារៀនសហគមន៍២១ ដល់ឃុំ ស្រុករបស់បងប្អូន”
ទីតាំងទាំងប្រាំដំបូងនៃបណ្តាញសាលារៀនសហគមន៍២១ នឹងចាប់កំណើតនៅ ១. ស្រុកព្រៃឈរ ខេត្តកំពង់ចាម ២. ស្រុកស្អាង ខេត្តកណ្តាល ៣. ស្រុកល្វាឯម ខេត្តកណ្តាល ៤. សង្កាត់ក្រាំងធ្នុង ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ ៥. ផ្លូវ៤២ ខណ្ឌកំបូល ។
ទន្ទឹមគ្នានេះ សាលារៀនសហគមន៍២១ នឹងផ្តល់បំណិនទំនួលខុសត្រូវ និងភាពជាអ្នកដឹកនាំ ព្រមទាំងមានប្រព័ន្ធទំនាក់ទំនងបច្ចេកវិទ្យាប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ និងការសិក្សាសម្រាប់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស និងឪពុកម្តាយ ។ លើសពីនេះ នឹងបញ្ចូលកម្មវិធីសិក្សាបន្ថែមមានដូនជា កម្មវិធីបណ្តុះបណ្តលផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ (MoneyTree) កម្មវិធីទម្លាប់ល្អទាំង៧ (7 Habits of Highly Effective People) កម្មវិធីវិទ្យាសាស្រ្ត (STEAM) រួមនឹងកម្មវិធីបន្ថែមដទៃទៀត ។
“ម្ចាស់ទទួលសិទ្ធិអាជីវកម្ម (Franchiser) មុននឹងដំណើរការសាលារៀនបាន ទាល់តែបានឆ្លង់កាត់ការជជែកពិភាក្សាវាយតម្លៃពីចក្ខុវិស័យនិងក្តីស្រលាញ់ការអប់រំ មានឆន្ទៈចូលរួមអភិវឌ្ឍស្រុកកំណើតខ្លួន យល់ព្រមគោរពតាមបទដ្ឋានគុណភាពរបស់ WEG និងត្រូវចូលរៀនវគ្គបណ្តុះបណ្តាលគ្រប់គ្រងសាលារៀន ដែលរៀបចំឡើងដោយវិទ្យាស្ថានអភិវឌ្ឍវិស័យអប់រំ រយៈពេល៣ខែសិន ទើបបានចាប់ផ្តើមដំណើរការសាលារៀន”