អាហារូបករណ៍៖ ក្នុងឆ្នាំសិក្សា2021នេះ រដ្ឋាភិបាលនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ផ្តល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ និងថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ចំនួន 61កន្លែង ដល់សិស្ស-និស្សិត មន្រ្តីរាជការ បុគ្គលិក អង្គការ និងក្រុមហ៊ុននៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
មុខជំនាញសិក្សាដែលផ្ដល់ឱ្យរួមមាន វិទ្យាសាស្រ្ត វិស្វកម្ម សេដ្ឋកិច្ច ការគ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្ម វេជ្ជសាស្រ្ត និងព័ត៌មានវិទ្យា។ ចំពោះការផ្ដល់អាហារូបករណ៍នេះ ថ្លៃចំណាយធ្វើដំណើរទៅមកជាបន្ទុករបស់សាម៉ីជន រីឯការចំណាយផ្សេងៗដូចជា ការស្នាក់នៅ ការសិក្សា និងប្រាក់អាហារូបករណ៍ ជាបន្ទុករបស់រដ្ឋាភិបាលចិន។
ពាក្យសុំប្រឡងចាប់ផ្ដើមទទួលពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី០8 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ2021។ កាលបរិច្ឆេទនៃការប្រឡងនឹងប្រព្រឹត្តិទៅនៅថ្ងៃ 14 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ2021 ចំណែកឯមណ្ឌលប្រឡងនឹងជម្រាបជូននៅពេលក្រោយ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម និងទីកន្លែងទទួលពាក្យនៅការិយាល័យអាហារូបករណ៍ និងកម្មសិក្សានៃនាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនងវប្បធម៌ និងអាហារូបករណ៍ នៃក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា អគារលេខ23 ផ្លូវ360 សង្កាត់បឹងកេងកងទី1 ខណ្ឌចំការមន (ខាងកើតស្ថានីយទូរទស្សន៍អប្សរាប្រហែល50ម៉ែត្រ)៕