សិក្ខាសាលា “Winning University Life” តម្រង់​ទិស​យុវជនរើស​ជំនាញ​សិក្សា​ត្រឹម​ត្រូវ​នឹងប្រារព្ធនៅថ្ងៃទី២៧ ខែកុម្ភៈ
ភ្នំពេញ – សាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្រ្តកម្ពុជា (PUC) សហការជាមួយវិទ្យាស្ថានមគ្គុទេសនៃសាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសា្រស្តកម្ពុជា រួមជាមួយ “The way of life Cambodia” និង “Buddhism for Education Association” នឹងរៀបចំសិក្ខាសាលា “Winning University Life” នៅថ្ងៃទី២៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ខា​ង​មុខ។ កម្មវិធីនេះរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងជួយពង្រីកចំណេះដឹង តម្រង់ទិសដល់យុវជនកម្ពុជាទើបតែបញ្ចប់ថ្នាក់ទី១២ ឱ្យទទួលបាន​ចំណេះ​ដឹង​បន្ត​ការ​សិ​ក្សា​នៅសាកលវិទ្យាល័យប្រកបដោយគុណភាព ចំណេះដឹងពិតប្រាកដ និងជោគជ័យក្រោយពេលបញ្ចប់ការសិក្សា ។
លោក ង៉ែត ឆៃយ៉ា ស្ថាបនិកកម្មវិធី Winning University Life មានប្រសាសន៍ថា កម្មវិធីនេះរៀបចំ​ឡើង​ដើម្បី​ជួយ​ដោះស្រា​យ​បញ្ហា​រប​ស់​យុវជ​ន​កម្ពុជា​ដែ​ល​ទើប​បញ្ចប់ថ្នាក់វិទ្យាល័យ ឬកំពុងត្រៀមចូលថ្នាក់សាកលវិទ្យាល័យពិបាកក្នុងការជ្រើសរើសជំនាញសិក្សានៅសាកលវិទ្យាល័យ ។ លោក ង៉ែត ឆៃយ៉ា បន្តថា យុវជន​កម្ពុជាភាគច្រើនមានបញ្ហាជ្រើសរើសជំនាញសិក្សាបន្ត ព្រោះមិនទាន់យល់ច្បាស់អំពីតម្រូវការទីផ្សារការងារពិតប្រាកដ មិនស្គាល់ពីគោលបំណង ឬទិស​ដៅ​ជីវិតច្បាស់លាស់ និងបង្ហាញ​ពី​ភាពខុសគ្នារវាងជាក់ស្តែងនៃការសិក្សាក្នុងវិទ្យាល័យ និងនៅសាកលវិទ្យាល័យ ។
លោក ង៉ែត ឆៃយ៉ា ស្ថាបនិកកម្មវិធី Winning University Life
“យុវជនកម្ពុជាកន្លងទៅមានបញ្ហាពិបាក​ជ្រើសរើសជំនាញសិក្សាបន្តនៅសាកលវិទ្យាល័យ ទើប​យើង​បង្កើត​កម្មវិធីនេះ​ឡើយ​ដើម្បីរួម​ចំណែក​ដោះ​ស្រាយ​បញ្ហា​រប​ស់​យុវជនកម្ពុជាដែលជាសរសរទ្រូងជំនាន់ថ្មីរបស់យើង”
ស្ថាបនិកកម្មវិធី Winning University Life បញ្ជាក់បន្ថែមថា សិស្សានុសិស្សដែលចូលរួមកម្មវិធីនេះ នឹងទទួលបានចំណេះដឹង​ទាក់ទង​នឹងការ​បន្តដំណើរ​ជីវិត​សិក្សានៅ​ក្នុងសាកលវិទ្យាល័យប្រកបដោយភាពជោគជ័យ រួមមាន គន្លឹះក្នុងការរៀបចំផែនការជីវិត ការជ្រើសរើសមុខជំនាញក្នុងការសិក្សា និងគន្លឹះក្នុង​ការគ្រប់​គ្រង​និង​ដឹកនាំខ្លួនឯង ។
តាមការបញ្ជាក់របស់លោក ង៉ែត ឆៃយ៉ា វាគ្មិនកិត្តិយសដែលចូលរួមក្នុងកម្មវិធីជាអ្នកពោរពេញទៅដោយចំណេះដឹង បទពិសោធន៍ និងជំនាញពិតប្រាកដ ដូចជា លោ​កតាបណ្ឌិត កុល ផេង បិតាស្ថាបនិកនៃសាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្រ្តកម្ពុជា, ព្រះអង្គគ្រូ គូ សុភាព ព្រឹទ្ធបុរសនៃមហាវិទ្យាល័យសិល្បៈអក្សរ និងមនុស្ស​សា​​ស្ត្រនៃ PUC ។ ឯកឧត្ដម វ៉េង សិរីវុឌ្ឍ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងជាអ្នកនិពន្ធសៀវភៅ “គ្មាននរណាម្នាក់កើតមកក្រ”, ឯកឧត្ដម តាំង រតនា អគ្គលេខា​ធិ​កា​រ​ក្រុមប្រឹក្សាធម្មនុញ្ញ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សា PUC-ELI Advisory Board, វេជ្ជបណ្ឌិត Fil B. Tabayoyong, Jr., M.D., Ph.Ds. អនុប្រធានជាន់ខ្ពស់ PUC, លោក ង៉ែត សុខឡា អ្នកដឹកនាំប្រតិបត្តិឆ្នើម និងអ្នកស្រី នុត ក្លារ៉ា នាយិកាប្រតិបត្តិនៃ AMS 3E ។
គួរជម្រាបជូនថា សិក្ខាសាលា “Winning University Life” នឹងប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ចាប់ពី ១:០០ ដល់ ៤:៣០ នាទី រសៀល នៅភោជនីយដ្ឋានទន្លេបាសាក់ II ឬស្វែងរកទីតាំងតាមតំណភ្ជាប់ https://goo.gl/maps/tPzZgNbmRe6EuCzA6 ។ សំបុត្រចូលរួមតម្លៃ ២.៥ដុល្លារ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទាក់ទងលេខទូរស័ព្ទ ០៧៧ ៣២ ៥២ ១៤ និង ០៩៦ ៥៦៥ ៦៦៣ ៕