ចុងសប្តាហ៍នេះ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ដល់ថ្ងៃទី២៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ នៅអគារ Connexion កោះពេជ្រ កម្មវិធីពិព័រណ៍ឱកាស ឆ្នាំ២០២៥ ដែលជាពិព័រណ៍ដ៏ធំដំបូងគេនៅកម្ពុជា នឹងនាំយកនូវវាគ្មិន អ្នកជំនាញ គ្រូវបង្វឹក អ្នកបង្កើតមាតិកា ជាង ១០០នាក់មកពីបណ្តាញផ្សេងៗគ្នា រាប់តាំងពីថ្នាក់រាជរដ្ឋាភិបាល ស្ថាបនិកអាជីវកម្ម អ្នកអប់រំ និងអ្នកជំនាញបច្ចេកវិទ្យា នវានុវត្តឌីជីថល ក្នុងការចែករំលែកបទពិសោធន៍ ចំណេះដឹង ដល់យុវជន និងអ្នកចូលរួម។
កញ្ញា កៅ ម៉េងហ័ង ក្រុមការងារស្នូលផ្នែកទំនាក់ទំនង និងផ្សព្វផ្សាយ ឱ្យដឹងថា ពិព័រណ៍ឱកាសសម្រាប់ឆ្នាំនេះ មានសកម្មភាពធំៗចំនួន៣ ដោយទី១ មានកិច្ចពិភាក្សាដោយមានការចូលរួមពីវាគ្មិនជាច្រើន និងប្រធានបទផ្សេងៗដូចជា ធុរកិច្ចនិងសហគ្រិនភាព, ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងអាជីពការងារ, បច្ចេកវិទ្យា និងឌីជីថល និងចុងក្រោយគឺ ភាពច្នៃប្រឌិត និងជីវិត។
សកម្មភាពទីពីរ នៅក្នុងពិព័រណ៌ឱកាសនោះ មានដូចជាវគ្គបណ្តុះបណ្តាលជំនាញខ្លីៗ ទាក់ទងនឹងការអប់រំ របៀបត្រៀមខ្លួនសម្រាប់ឱកាសការងារ ជំនាញបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល UX UI ការសរសេរកូដ សុខភាពផ្លូវចិត្ត ក៏ដូចជារបៀបនៃការចាប់ផ្តើមអាជីវកម្មជាដើម។
ដោយឡែកសកម្មភាពទីបី នៅក្នុងពិព័រណ៍ឱកាស គឺមានស្តង់ពិពណ៌ជាច្រើនពីសាលា ក្រុមហ៊ុនផ្សេង ដែលយុវជន និងអ្នកចូលរួមអាចស្វែងយល់បន្ថែមពីសេវាកម្ម ឬពីអាជីវកម្មទាំងអស់នោះ។
បើតាម កញ្ញា កៅ ម៉េងហ័ង គោលបំណងសំខាន់ នៃពិព័រណ៌ឱកាស ២០២៥ គឺព្រឹត្តិការណ៍នេះនឹងផ្តល់ជាកន្លែងមួយដែលអាចឱ្យសិស្សានុសិស្ស ក៏ដូចជាយុវជន អាចមកស្វែងយល់អំពីឱកាសអប់រំ ឱកាសការងារ ឱកាសសហគ្រិន និងជួយពួកគេស្វែងយល់ពីខ្លួនឯងបន្ថែមថា គេមានអ្វីខ្លះ ហើយអាចធ្វើអ្វីបានខ្លះ ដើម្បីត្រៀមខ្លួនសម្រាប់អនាគត ជាពិសេសក្នុងបរិបទសម័យបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល។
“វាមិនមែនគ្រាន់តែពិព័រណ៌ដាក់ស្តង់ ប៉ុន្តែយើងចង់ឱ្យគាត់មកក្រេបយកចំណេះដឹង បទពិសោធន៍ថ្មីពីវាគ្មិនជាច្រើន ពីវិស័យអប់រំ វិស័យការងារ អ្នកផលិតមាតិកា…”
សរុបមកវិញ សម្រាប់ពិព័រណ៍ឱកាស រយៈពេល៣ថ្ងៃពេញ អ្នកចូលរួមនឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនទាំង ចំណេះ ជំនាញ បទពិសោធន៍ថ្មីៗ ក្នុងវិស័យអប់រំ ការងារ និងអាជីវកម្ម ព្រមទាំងជាកន្លែងក្នុងការបង្កើតទំនាក់ទំនងជាមួយមនុស្សថ្មីៗ អ្នកជំនាញ អ្នកបង្កើតមាតិកា ហើយចុងក្រោយ គឺបទពិសោធន៍ និងភាពរីករាយជាមួយការសម្តែង និងសកម្មភាពកម្សាន្តជាច្រើន៕